هکرها تنها چند ساعت پس از مرگ ناوالنی موفق به نفوذ در شبکه زندان‌های روسیه شدند

حضور مجازی الکسی ناوالنی در دادگاهی در روسیه در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲
حضور مجازی الکسی ناوالنی در دادگاهی در روسیه در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از هکرهای مخالف کرملین ماه گذشته پس از اعلام خبر مرگ الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به شبکه زندان‌های این کشور حمله کردند.

آگهی

به گزارش شبکه «سی ان ان» مصاحبه‌های انجام‌شده با هکرها، تصاویر ضبط‌شده از صفحات رایانه‌ها و دیگر داده‌ها انجام این حمله سایبری را تائید می‌کند. بنا به همین گزارش در جریان این حمله سایبری تصویر الکسی ناوالنی که در زندانی در نزدیکی قطب شمال درگذشت بر روی صفحه پایگاه اینترنتی پیمانکار زندان‌های روسیه نقش بست.

هکرها همچنین در جریان این حمله سایبری موفق شدند به داده‌های مربوط به صدها هزار زندانی در روسیه دست پیدا کنند. اطلاعات افرادی که در زندان محل نگهداری الکسی ناوالنی به سر می‌برند نیز از جمله داده‌های به سرقت رفته است. 

این گروه از هکرها که افرادی از کشورهای مختلف هستند می‌گویند این اطلاعات را به اشتراک گذاشته‌اند تا با کمک تماس با دیگر زندانیان بتوان اطلاعات بیشتری در مورد نحوه مرگ الکسی ناوالنی به دست آورد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

الکسی ناوالنی که دوران محکومیت خود را می‌گذراند روز ۱۶ فوریه در زندان درگذشت. 

بنا به گزارش‌ها تعدادی از این هکرها روس‌های در تبعید یا شهروندان اوکراینی هستند. آنها در جریان این حمله سایبری موفق شدند حتی قیمت کالاهایی را که در زندان‌های روسیه به فروش می‌رسد به شدت کاهش دهند. 

مسئولان زندان‌های روسیه تنها چند ساعت بعد دریافتند که قیمت‌ها دستکاری شده و زندانیان در حال خرید گسترده کالاها با قیمت بسیار کمتر هستند.

این گروه هکری مدعی شده است که به اطلاعات ۸۰۰ هزار زندانی و وابستگان آنها و شماره تماس‌شان دست یافته است.

حمله سایبری به شبکه زندان‌های روسیه در حالی انجام شد که کشورهای غربی بارها از حملات گروه‌های سایبری وابسته به روسیه انتقاد کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همکلاسی سابق پوتین به عنوان تنها نامزد برای ریاست دیوان عالی روسیه معرفی شد

هم‌پیمان نزدیک ناوالنی در لیتوانی با چکش و گاز اشک‌آور مورد حمله قرار گرفت

جسد الکسی ناوالنی با حضور هزاران نفر در روسیه به خاک سپرده شد