معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

سه رییس جمهوری آمریکا
سه رییس جمهوری آمریکا Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معترضان به جنگ غزه و حامیان فلسطینی‌ها در مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها که در آن جو بایدن، باراک اوباما و بیل کلینتون سه رییس جمهوری فعلی و پیشین آمریکا حضور داشتند، ایجاد اختلال کردند.

آگهی

جو بایدن که با باراک اوباما به وسیله هواپیمای مخصوص رییس جمهوری به نیویورک سفر کرده بود به بیل کلینتون پیوستند که در تالار موسیقی رادیو سیتی حضور یافته بود. استیون کلبر یکی از مجری‌های معروف آمریکایی اجرای این برنامه را بر عهده داشت.

سازمان‌دهندگان می‌گویند که از این رویداد توانسته‌اند ۲۵ میلیون دلار برای کارزار انتخاب مجدد بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری جمع‌آوری کنند.

اما این مراسم با اعتراضات متعددی در داخل سالن همراه بود و شماری از شرکت‌کنندگان در بازه‌های زمانی مختلف برخاستند و به حمایت بایدن از اسرائیل در جنگ غزه که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ هزار فلسطینی شده است انتقاد کردند. یکی از افراد حاضر در سالن نیز فریاد کشید: «جو بایدن! خجالت بکش.»

با این حال اوباما و کلینتون چشم‌اندازی ریاست جمهوری از بحران غزه را ارائه کردند که بر واقعیت‌های سیاسی حضور در کاخ سفید تاکید داشت.

آنها گفتند که یک رییس جمهوری باید بتواند همزمان با مبارزه برای دسترسی فلسطینیان به غذا، تجهیزات پزشکی و یک کشور آینده از اسرائیل حمایت کند.

اوباما گفت: «یکی از واقعیت‌های ریاست جمهوری این است که اگرچه دنیا سرشار از شادی و زیبایی است، اما در عین حال غم و ستم نیز در آن به وفور یافت می‌شود.»

او گفت: «قابل درک است که اغلب اوقات مردم می‌خواهند خلوص خاصی را از نظر نحوه اتخاذ این تصمیمات حس کنند. اما یک رییس جمهوری این اختیار عمل را ندارد.»

هنگامی که یک معترض در داخل سالن صحبت‌های اوباما را قطع کرد، رییس جمهوری سابق گفت: «شما نمی‌توانید تنها صحبت کنید و گوش ندهید… این کاری است که طرف مقابل انجام می‌دهد.»

اوباما و کلینتون همچنین از مدیریت اقتصادی بایدن که در نظرسنجی‌های ملی رتبه پایینی کسب می‌کند، دفاع کردند.

کلینتون گفت که ارقام اقتصادی بایدن به‌طور قابل توجهی از دولت ترامپ پیشی گرفته است. او برای آمریکا خوب بوده است و سزاوار یک دوره دیگر است.

این سه فرد پیش از حضور در سالن باید از میان صدها معترضی عبور می‌کردند که از حمایت قاطع بایدن از اسرائیل در بیرون سالن خشمگین بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیامدهای جنگ غزه؛ سوئد برای برگزاری مسابقه یوروویژن آنهم با تدابیر امنیتی بالا آماده می‌شود

تصویب قطعنامه شورای امنیت برای آتش‌بس فوری در غزه؛ نتانیاهو سفر هیات اسرائیلی را به آمریکا لغو کرد

آمریکا پیش نویس قطعنامه سازمان ملل برای آتش‌بس فوری در غزه را ارائه کرد