ایتالیا؛ پل «تبتی»‌ با ارتفاع ۱۷۵ متر در اومبریا قول یک پیاده‌روی نفس‌گیر را به شما می‌دهد

افتتاح پل «تبتی» در اومبریا برای احیای منطقه
افتتاح پل «تبتی» در اومبریا برای احیای منطقه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این سازه که علاقه‌مندان را به پیاده‌روی در ارتفاع ۱۷۵ متری دعوت می‌کند، دو روستای سلانو و مونته‌سانتو را به هم متصل می‌کند. این پل تبتی ۵۱۷ متر طول دارد و از دره رود «ویگی»‌ می‌گذرد. عبور از این پل در مجموع حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

آگهی

روستاهای سلانو و مونته سانتو در منطقه اومبریا در ایتالیا با افتتاح یک پل تبتی جدید به ارتفاع ۱۷۵ متر، امیدوارند گردشگری را در منطقه خود گسترش دهند.

پل سلانو با پلکان‌ّهایی که ۳۰ سانتی‌متر با یکدیگر فاصله دارند اجازه مشاهده کامل نمای اطراف را به بازدیدکنندگان می‌دهد. قیمت بلیط ورودی این سازه ۲۵ یورو است و برخلاف ظاهر رعب‌انگیز، مسیر ایمن‌سازی شده است و هر بازدید کننده با طناب‌های ناجی این پیاده‌روی را طی می‌کند تا از بروز هر گونه حادثه جلوگیری شود.

روستای سلانو در دوران روم باستان تاسیس شد و پس از مسیحیت نیز نقش مهمی برای واتیکان بازی کرد، اما این منطقه از دهه شصت میلادی شروع به از دست دادن جمعیت خود کرد. چندین زلزله‌ در سال‌های ۱۹۷۹، ۱۹۹۷ و ۲۰۱۶ با تخریب‌هایی که در پی داشت در خالی شدن منطقه از سکنه بی‌تاثیر نبود.

ساخت این پل به منظور رونق بخشیدن دوباره به این منطقه صورت گرفته است. سرمایه‌گذاری ساخت این پل توسط صندوق کمک‌های اتحادیه اروپا برای احیای اقتصاد کشورهای عضو در دوره پس از همه‌گیری کووید-۱۹ تامین شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

طرح پیوند دادن دو روستانی سِلانو و مونته‌سانتو جدید نیست و به دهه ۶۰ میلادی باز می‌گردد اما تاکنون همه پیشنهاد‌ها بی‌نتیجه مانده بود. این دو قریه در قرون وسطی و به طور تاریخی دشمن یکدیگر بوده‌اند چرا که مونته‌سانتو با قلعه تاریخی خود بر بالای کوه، موقعیت استراتژیک مهمی در برابر سلانو داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترمیم خانه‌های قدیمی و بام‌های گالی‌پوش برای تقویت گردشگری در ژاپن

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن

رونق دوباره گردشگری در اروپا بعد از کووید؛ کدام کشور برای تصاحب جایگاه فرانسه خیز برداشته است؟