انتشار فیلم پورن جعلی از نخست‌وزیر ایتالیا؛ جورجا ملونی به دنبال غرامت ۱۰۰ هزار دلاری است

جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا
جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا Copyright اسوشیتدپرس
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا در پی انتشار ویدیوی جعل عمیق پورنوگرافی که با استفاده از تصویر صورت او ساخته شده بود، به دنبال دریافت غرامت ۱۰۰ هزار یورویی است.

آگهی

یک مرد ۴۰ ساله به همراه پدر ۷۳ ساله‌اش متهم‌اند که تصویر صورت نخست‌وزیر ایتالیا بر روی صورت ستاره‌های پورن قرار داده و این فیلم‌ها را در سال ۲۰۲۰ بر روی یک سایت پورنوگرافی آمریکایی منتشر کرده‌اند.

جورجا ملونی در روز دوم ژانویه برای شرکت در دادگاه مدنی این پرونده در «ساردینیا» فراخوانده شد. اما این مردان که تاکنون به صورت عمومی نامی از آن‌ها برده نشده است، علاوه بر اتهامات مدنی، با اتهام کیفری «افترا» نیز روبرو هستند.

پلیس این دو مرد را از طریق تلفن همراهشان که از آن برای بارگذاری چند فیلم پورنوگرافی استفاده کرده بودند، شناسایی و ردیابی کرد.

جورجا ملونی در زمان انتشار این ویدیو‌ها در سال ۲۰۲۰ به عنوان رهبر حزب «برادران ایتالیا» برای رسیدن به سمت نخست‌وزیری در تلاش بود. او در سال ۲۰۲۲ با کسب پیروزی قاطع نخست‌وزیر ایتالیا شد.

در شکایت کیفری این پرونده آمده است که ویدیوهای مزبور برای چند ماه بر روی سایت قرار داشت و میلیون‌ها نفر آن‌ها را مشاهده کرده‌اند. برخی از این تصاویر هنوز هم در فضای مجازی همرسانی می‌شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ماریا جولیا مارونجو، وکیل جورجا ملونی در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت که نخست‌وزیر ایتالیا هر غرامت مالی را که نهایتا از این دعوا کسب کند، به صندوق قربانیان خشونت خانگی وزارت کشور اهدا می‌کند.

او همچنین در گفتگو با رسانه‌های ایتالیایی گفت که جورجا ملونی امیدوار است تا به الگویی برای سایر قربانیان فیلم‌های پورن با انگیزه انتقام جویانه و فیلم‌های پورن جعل عمیق تبدیل شود و در برابر کسانی که با انتشار این فیلم‌ها قصد بدنام کردن قربانیان را دارند، زبان بگشاید.

منابع بیشتر • CNN, ANSA

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت نخست‌وزیر ایتالیا از خواننده «پلاسیبو»؛ جورجا ملونی نژادپرست و فاشیست خوانده شد

هشدار ملونی به فرانسه: از نام ایتالیا برای حل مشکلات سیاست داخلی خود خرج نکنید

جورجا ملونی خود را «ضد فاشیسم» خواند و بر پایبندی ایتالیا به اتحادیه اروپا و ناتو تاکید کرد