Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیام نوروزی جو بایدن: آمریکا در کنار زنان شجاع ایرانی خواهد ایستاد

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا
جو بایدن رییس جمهوری آمریکا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در پیام نوروزی خود به مانند سال گذشته به حمایت از زنان ایران اشاره کرده است.

آگهی

وی در این پیام که به همراه همسرش منتشر شده گفته است: «امروز، من و جیل بهترین آرزوهای خود را برای میلیون‌ها نفری در سراسر جهان که نوروز را جشن می‌گیرند، ابراز می‌کنیم. نوروز، زمانِ تامل، تجدید و تولد دوباره است.»

وی با اشاره به برگزاری جشن نوروز در ایالات متحده گفت: «نسل‌های متوالی آمریکایی‌ها، امید این عید را به سراسر کشور ما گسترش داده‌اند. این امید را در شیرینی‌ها و هدایایی که بین اعضای خانواده و دوستان رد و بدل می‌شود، می‌بینیم. صدای کوبیدن قابلمه توسط کودکان و خنده‌های خانواده‌هایی که دور سفره هفت‌سین جمع شده‌اند، آن را می‌شنویم. و آن را زمانی حس می‌کنیم که جوامع مختلف برای تبدیل کردن این جشن به بخش شادی‌آور فرهنگ آمریکایی گرد هم می‌آیند – جشنی که روح ملی ما را منعکس می‌کند و به ما یادآوری می‌کند که امید در پیش است.»

وی با اشاره به نوروز امسال افزود: «نوروز امسال، در زمان سختی برای بسیاری از مردم فرا می‌رسد – زمانی که به این امید بیش از هر زمان دیگری نیاز است.»

وی تاکید کرد که «ایالات متحده همچنان در کنار زنان شجاع ایرانی خواهد ایستاد» و گفت: « زنانی که برای آزادی‌های خود مبارزه می‌کنند. و ما به همراه شرکایمان، مقامات ایرانی را در قبال نادیده گرفتن حقوق بشر بنیادی، پاسخگو خواهیم کرد. »

وی در این پیام به جنگ غزه نیز اشاره داشت و افزود: «جنگ در غزه نیز رنج وحشتناکی را بر مردم فلسطین تحمیل کرده است، و ما همچنان به پیگیری تلاش‌های بین‌المللی برای رساندن کمک‌های بشردوستانه بیشتر به آن‌ها – از جمله غذا، آب، دارو و سرپناه ضروری – ادامه خواهیم داد.»

بایدن افزود: «ما سفره هفت‌سین خود را در کاخ سفید تزئین کرده‌ایم تا امیدهایمان، و ظرفیت و نوید سال جدید را منعکس کند. همچنین، در حالی که آغاز بهار را جشن می‌گیریم، به جوامع متنوع مهاجران در سراسر کشورمان ادای احترام می‌کنیم، جوامعی که سنت‌های قدیمی را به شکلی نو تطبیق داده‌اند تا داستان جاری آمریکا را روایت کنند.»

وی در پایان این پیام گفت: «برای همه کسانی که جشن می‌گیرند: عید شما مبارک – آرزوی سال نوئی آرام و پر از شادی را برایتان داریم.»

پیام نوروزی کامالا هریس

کامالا هریس، معاون جو بایدن نیز در پیامی ویدئویی با تبریک نوروز گفت: «در این دوران چالش برانگیز، نوید نو شدن نوروز به ما امید می‌دهد که در کنار هم ایستاده‌ایم و برای رفاه، سلامتی و صلح در سراسر جهان دعا می‌کنیم.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز با انتشار عکسی در کنار سفره هفت سین با تبریک فرا رسیدن بهار گفت: «باشد که پیوندهای خانوادگی و وعده فردای روشن‌تر را گرامی بداریم.»

ابرام پیلی، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز با انتشار ویدئویی نوروز را تبریک گفت و افزود: «نوروز باید زمان شادی و جشن سال نو، تاملی در سالی که گذشت، و افتخار به فرهنگ ایرانی باشد.»

وی با اشاره به مردم ایران گفت که آن‌ها «افتخار بسیار و استعدادهای بی‌شمار» دارند.

وی افزود: «ایران کشوری است دارای منابع عظیم طبیعی و استعداد‌های شگرف انسانی، جوانان تحصیل‌کرده، بلندپرواز و باهوش، که متاسفانه رژیم ایران همچنان از طریق فساد و سوء‌مدیریت این موهبت‌ها را به هدر می‌دهد.»

وی تاکید کرد: «در حالی که شما نوروز و آمدن بهار را جشن می‌گیرید ما مشتاقانه در انتظار روزی هستیم که مردم ایران حکومتی داشته باشند که برای آنها کار و تلاش می‌کند.»

وی افزود: «در این میان ایالات متحده به حمایت از شما و آرمان شما برای یک ایران آزاد و دموکراتیک ادامه خواهد داد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام نوروزی چهره‌های داخلی و خارجی ایران؛ از پیروزی نور بر تاریکی تا نامگذاری جدید برای جهش تولید

چگونه تا پایان تعطیلات نوروز از خود دونده بسازیم؟

ثبت دوباره یوروی ۵۹ هزارتومانی؛ نرخ دلار به بالاترین سطح پس از تعطیلات نوروزی رسید