Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جسد مدیر داخلی سابق بوئینگ که علیه هواپیماهای تولیدی شرکت دست به افشاگری زده بود پیدا شد

هواپیمای بوئینگ
هواپیمای بوئینگ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات آمریکایی می‌گویند جسد یکی از مدیران داخلی سابق بوئینگ که پیش‌تر در مورد استانداردهای کیفی این شرکت سازنده هواپیما دست به افشاگری زده بود، روز شنبه ۹ مارس (۱۹ اسفند) در کارولینای جنوبی پیدا شده است.

آگهی

بدن بیجان «جان بارنت» ۶۲ ساله در حالی در کامیون خود در پارکینگ هتلی در شهر چارلستون یافت شد که تنها چند روز از آغاز اقدام حقوقی وی علیه بوئینگ می‌گذشت.

دفتر پزشکی قانونی ایالتی در بیانیه‌ای گفته است که آقای بارنت به دلیل آنچه «زخم گلوله حاصل از یک خودزنی» به نظر می‌رسد، درگذشته است. 

شرکت بوئینگ در بیانیه‌ای از درگذشت آقای بارنت ابراز تاسف کرده و به خانواده و دوستان او تسلیت گفته است.

پلیس در حال بررسی مرگ آقای بارنت است. او قبل از بازنشستگی در سال ۲۰۱۷، برای حدود ۳۲ سال در بوئینگ کار می‌کرد و مدتی نیز مدیر کیفی واحد تولید هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر در شمال شهر چارلستون بود.

او در افشاگری‌های خود علیه بوئینگ که پس از بازنشستگی آغاز کرده بود می‌گفت «علائم نگران ‌کننده‌ای از تخطی از استانداردها» در تولیدات این شرکت مشاهده کرده است. آقای بارنت ادعا می‌کرد دلیل بی‌توجهی به استانداردها این است که این غول صنعت هوایی برای مونتاژ هواپیماهای خود «عجله» دارد و «شتابزده» عمل می‌کند.

او در یک مصاحبه همچنین گفت یک آزمایش انجام‌ شده در سال ۲۰۱۶ نشان داده که یک‌ 

چهارم از ۳۰۰ ماسک اکسیژن نصب‌شده در هواپیماهای بوئینگ در شرایط اضطراری کار نمی‌کنند.

بوئینگ اتهامات آقای بارنت را رد کرده و گفته است که با وجود یافتن شماری از سیستم‌های اکسیژن معیوب در هواپیما، آنها را از خط تولید خارج کرده تا در هیچ هواپیمایی نصب نشوند.

وی همچنین ادعا کرده بود که کارمندان خط تولید هواپیما در چارلستون، قطعات غیراستاندارد و ضایعاتی را که باید در یک سطل بزرگ دور ریخته می‌شدند برداشته و در ساخت هواپیماها استفاده کرده‌اند.

آقای بارنت در مصاحبه‌های پیشین خود ادعاهایی را علیه شرکت بوئینگ مطرح کرده بود

در پی این اتهامات اداره هوانوردی فدرال از تاسیسات کارخانه بوئینگ در چارلستون بازدید کرد و متوجه شد که بیش از ۵۰ قطعه «غیرمنطبق» مفقود شده است. چیزی که به نظر می‌رسد به ادعاهای بارنت در مورد استفاده از قطعات ضایعاتی اعتبار می‌بخشد.

به گفته برایان نولز، وکیل آقای بارنت، قرار بود روز جمعه سومین جلسه میان وی و وکلای بوئینگ در خصوص نگرانی‌های ایمنی در کارخانه چارلستون برگزار شود. آقای نولز گفت که او روز پنجشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با وکلای بوئینگ شرکت کرد و سپس روز جمعه نیز با وکیلش به صحبت پرداخت، اما روز شنبه در جلسه حاضر نشد و به تماس‌ها پاسخ نداد.

بوئینگ در ماه‌های اخیر بارها در مرکز اخبار سوانح هوایی بوده و به دلیل نگرانی‌های مربوط به ایمنی هواپیماهای خود با بحران داخلی مواجه شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کنده شدن در هواپیمای بوئینگ متعلق به خطوط هوایی آلاسکا
کنده شدن در هواپیمای بوئینگ متعلق به خطوط هوایی آلاسکاعکس: آسوشیتد پرس

یکی از مهم‌ترین این حوادث در ژانویه ۲۰۲۴ میلادی روی داد، زمانی که در کابین یکی از هواپیماهای ۷۳۷ مکس این شرکت متعلق به خطوط هوایی آلاسکا در میانه پرواز از جا کنده شد.

روز دوشنبه این هفته نیز بر اثر سقوط ناگهانی هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر متعلق به خطوط هوایی لاتام به دلیل نقص فنی، حداقل ۵۰ مسافر مجروح شدند.

بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر از همان مدل هواپیما‌هایی است که آقای بارنت در تاسیسات چارلستون شمالی روی آن مشغول به کار بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روکش موتور هواپیمای بوئینگ دقایقی پس از بلند شدن جدا شد

حادثه مجدد برای بوئینگ: چرخ زیر دماغه هواپیما پیش از بلند شدن از جا درآمد

دومین حادثه بوئینگ در یک هفته؛ شکاف در پنجره کابین خلبان، پرواز ژاپنی را ناچار به فرود اضطراری کرد