گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

حملات اوکراین به داخل خاک روسیه (عکس از آرشیو)
حملات اوکراین به داخل خاک روسیه (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از نیروهای داوطلب روس و هوادار اوکراین روز سه‌شنبه از انجام حملات زمینی به داخل خاک روسیه در مناطق مرزی خبر دادند.

آگهی

مقام‌های روسیه از مهار این حملات که همزمان با حمله پهپادی اوکراین به چند منطقه روی داد سخن گفته‌اند. حمله گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به نام «هنگ آزادی برای روسیه» در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه صورت گرفت. 

مخالفان رئیس‌جمهوری کنونی روسیه در این رقابت انتخاباتی حضور ندارند و به همین دلیل انتظار می‌رود که ولادیمیر پوتین به آسانی بتواند برنده این رای‌گیری شود.

ارتش روسیه تاکید کرده که مانع از هرگونه پیشروی در داخل خاک این کشور شده است. بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه تلاش برای نفوذ در داخل این کشور از مرز مناطق بلگورود و کورسک صورت گرفت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فرماندار کورسک گفته است که یک نفر در جریان حملات از داخل خاک اوکراین به طور سطحی زخمی شده است. وی هرگونه پیشروی نیروهای مورد حمایت کی‌یف را رد کرد. 

حملات پهپادی دوشنبه شب اوکراین به داخل خاک روسیه باعث آتش‌سوزی در دو نقطه از تاسیسات انرژی این کشور شد. اوکراین اغلب حملاتی پهپادی را علیه مواضعی در داخل خاک روسیه انجام می‌دهد اما حملات نیروهای روس هوادار اوکراین به خاک روسیه به ندرت صورت می‌گیرد. 

به گفته مقام‌های روسیه دو انبار سوخت در فاصله ۱۶۰ و ۸۰۰ کیلومتری از مرز اوکراین هدف حملات پهپادی کی‌یف قرار گرفت. وزارت دفاع روسیه از سرنگونی ۲۵ فروند پهپاد پرتاب‌شده از اوکراین سخن گفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«پرچم سفیدِ» پاپ فرانسیس در طوفان انتقاد اوکراین و متحدانش گرفتار و پایین کشیده شد

عملیات «پرچم دروغین» و بمب کثیف؛ آمریکا اواخر ۲۰۲۲ برای حمله اتمی روسیه به اوکراین آماده شده بود

جنگ اوکراین؛ بریتانیا ۱۰ هزار پهپاد به کی‌یف می‌دهد؛ زلنسکی به ترکیه سفر می‌کند