مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: تکلیف جنگ اوکراین بهار و تابستان امسال مشخص خواهد شد

Ukrainian 152 mm self-propelled howitzer Dana
Ukrainian 152 mm self-propelled howitzer Dana Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه پس از برگزاری چند نشست‌ در واشنگتن گفت که نمی‌توان برای تامین حمایت‌های نظامی جدید برای اوکراین صبر کرد؛ زیرا نتیجه جنگ در این کشور در بهار و تابستان امسال مشخص خواهد شد.

آگهی

آقای بورل در میان تردیدها درباره ادامه کمک‌های نظامی ایالات متحده به کی‌یف، خطاب به خبرنگاران گفت که پیامش برای سیاستگذاران ایالات متحده این است: «هر کاری که لازم است انجام شود، باید به سرعت انجام شود.»

بورل درباره تلاش‌های اروپا برای حمایت نظامی از اوکراین گفت: «این موضوع برای ما نیز صادق است. ما باید سرعت خود را افزایش دهیم و به حمایت‌هایمان بیفزاییم و سریع‌تر عمل کنیم. به همین دلیل است که ظرفیت‌های صنعتی خود را در موضوعات دفاعی افزایش می‌دهیم.»

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا افزود: «ماه‌های آینده تعیین‌کننده خواهد بود. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که در تابستان، روسیه دست به یک حمله بزرگ بزند و اوکراین نمی‌تواند تا نتیجه انتخابات بعدی ایالات متحده صبر کند.»

جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده، از زمان تهاجم تمام عیار روسیه در سال ۲۰۲۲ میلادی به اوکراین، همواره حامی کمک‌های نظامی به کی‌یف بوده است و در مقابل، دونالد ترامپ که رقیب احتمالی او در انتخابات پنجم نوامبر آمریکاست، موضع متفاوتی در این باره دارد.

مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که از متحدان ترامپ است نیز تاکنون از رای‌گیری درباره لایحه‌ای که برای اوکراین معادل ۶۰ میلیارد دلار کمک نظامی بیشتر تامین می‌کند، خودداری کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دبیرکل ناتو: مهمات اوکراین رو به اتمام است و اعضای این ائتلاف به اندازه کافی کمک نمی‌کنند

آمریکا با وجود کمبود بودجه، ۳۰۰ میلیون دلار دیگر به اوکراین کمک نظامی می‌کند

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند