Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پارلمان و شورای اتحادیه اروپا در خصوص ممنوعیت واردات محصولات تولید شده‌ با «کار اجباری» توافق کردند

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا روز سه‌شنبه به توافقی موقت برای ممنوعیت ورود محصولات ساخته شده توسط نیروهای کار اجباری به بازار اروپا دست یافتند.

آگهی

در این توافق برای کمیسیون اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای عضو مسئولیت‌های مشخصی تعریف شده که بر اساس آن هر یک از این اعضا باید اقداماتی در جهت شناسایی شرکت‌هایی که از کارگران اجباری استفاده و آنها را استثمار می‌کنند، انجام دهند. همچنین ورود این محصولات به بازار اروپایی ممنوع و تمام اعضا هم باید از این محدودیت پیروی کنند. 

پیر ایو درمنی، وزیر اقتصاد و کار بلژیک در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «ما با این توافق قصد داریم مدل تجاری این شرکت‌ها را که بر پایه استثمار نیروی کار بنا شده، در هم بشکنیم.»

این وزیر بلژیکی که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد همچنین در ادامه افزود: «با این مقررات و محدودیت‌ها ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که محصولاتی این شرکت‌ها با استفاده از استثمار نیروی کار تولید کرده‌اند در اروپا جایی نداشته باشند.»

این ممنوعیت علاوه بر این که شامل کالای تولید شده در خارج از اتحادیه که با کار اجباری حاصل شده‌اند، محصولاتی را هم که در درون اتحادیه ساخته شده‌اند اما قطعاتی از آنها در خارج از اتحادیه و از طریق کار اجباری حاصل شده‌اند، نیز شامل می‌شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این توافق موقت البته هنوز جنبه الزام‌آور ندارد و ابتدا باید به صورت رسمی در پارلمان اروپا تصویب و سپس از سوی شورای اروپا تصویب تا اجرایی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر قوانین مهاجرت کاری به بریتانیا؛ حداقل دستمزد لازم جهت صدور ویزا برای کارگران خارجی بالا می‌رود

آنچه درباره قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی باید بدانید

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست