در پی حمله مسلحانه سه مرد در کرانه باختری یک اسرائیلی کشته شد

West Bank
West Bank Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس اسرائیل اعلام کرد که سه مرد مسلح بامداد پنج‌شنبه در جاده‌ای در نزدیکی یک ایست بازرسی در کرانه باختری اقدام به تیراندازی کردند که این حادثه منجر به کشته شدن یک شهروند اسرائیل و زخمی شدن دست‌کم هشت نفر دیگر شده است.

آگهی

این حمله حدود ساعت ۷:۳۰ بامداد به وقت محلی روی داده است. نیروهای امنیتی حاضر در محل، دو تن از افراد مسلح را کشتند و فرد سوم نیز پس از جستجو در منطقه پیدا و بازداشت شده است.

این تیراندازی در حالی روی داده که بنی گانتز، از اعضای کابینه جنگ اسرائیل اواخر روز چهارشنبه از آغاز دور جدیدی از تلاش‌ها برای دستیابی به یک توافق آتش‌بس در غزه خبر داده بود. 

او تاکید کرده بود که «نشانه‌های اولیه، حاکی از احتمال حرکتی رو به جلو برای حصول توافق است.»

گانتز همچنین هشدار داده بود که چنانچه حماس با آزادی گروگان‌های اسرائیلی باقی‌مانده در غزه موافقت نکند، اسرائیل در ماه رمضان به رفح حمله خواهد کرد.

حمله به شهر جنوبی رفح که تخمین زده می‌شود در حال حاضر میزبان یک و نیم میلیون فلسطینی آواره باشد، برای جمعیت غیرنظامی این منطقه ویرانگر خواهد بود.

بسیاری از این آوارگان پس از آغاز جنگ اخیر مجبور به ترک خانه‌هایشان و پناه گرفتن در رفح شدند و چند تن از متحدان بین‌المللی کلیدی اسرائیل هشدار داده‌اند که در صورت وقوع این حمله، احتمالا حمایتشان را از تل‌آویو کاهش می‌دهند.

این جنگ پس از آن آغاز شد که شبه‌نظامیان تحت رهبری حماس در ۷ اکتبر به جنوب اسرائیل یورش بردند و حدود ۱۲۰۰ نفر را کشتند و حدود ۲۵۰ نفر را گروگان گرفتند.

گفته می‌شود که حدود یک چهارم از حدود ۱۳۰ اسیری که هنوز در بازداشت هستند، مرده‌اند.

اسرائیل در تلافی این حمله، بسیاری از اراضی فلسطینی را ویران کرد و وزارت بهداشت غزه نیز می‌گوید که این جنگ تاکنون منجر به مرگ بیش از ۲۹ هزار فلسطینی شده است.

مقامات وزارت بهداشت نوار غزه که تحت کنترل حماس است، هنگام اعلام آمار کشته‌شدگان این جنگ، هیچ تفاوتی میان شبه‌نظامیان اسلامگرای کشته شده و غیرنظامیان فلسطینی قائل نمی‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجهیز حزب‌الله لبنان با موشک و پهپاد؛ اسرائیل در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل: صبر ما تمام است

پیشنهاد فرانسه به حزب‌الله لبنان برای عقب‌نشینی از مناطق مرزی با هدف آتش‌بس با اسرائیل

آزادی دو گروگان حماس در عملیاتی ویژه؛ مقامات درباره احتمال حمله زمینی اسرائیل به رفح هشدار دادند