Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سگ بایدن دست‌کم ۲۴ بار ماموران سرویس مخفی آمریکا را گاز گرفته است

President Joe Biden's dog Commander
President Joe Biden's dog Commander Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس اسنادی که به دست شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا رسیده، سگ جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده تا کنون دست‌کم ۲۴ بار کارکنان سرویس مخفی کاخ سفید را گاز گرفته است.

آگهی

حملات مکرر این سگ دو ساله که «کاماندر» (در فارسی به معنای فرمانده) نام دارد و از نژاد ژرمن شپرد است، باعث شده تا پرسنل سرویس مخفی همچنین محافظان رئیس جمهور آمریکا عادات خود را در محل کار تغییر دهند تا صدمه بیشتری نبینند.

یکی از این اسناد، ایمیلی است که یکی از این ماموران در آن نوشته است: «گاز گرفتن‌های مکرر این سگ، برای ما تبدیل به چالشی شده و باعث شده تا در تاکتیک‌های عملیاتی خود در زمان حضور کاماندر بازنگری کنیم.»

این حوادث عمدتا در کاخ سفید همچنین در خانه‌های بایدن در ایالت‌های مختلف و حتی در دوران گذراندن تعطیلات روی داده است و علاوه بر ۲۴ حادثه ثبت شده، گزارش‌های پراکنده دیگری نیز درباره موارد بیشتری از این گاز گرفتن‌ها تهیه و پیش از این از سوی «سی‌ان‌ان» منتشر شده است.

از جمله گزارشی که در ماه ژوئیه منتشر شد و در جریان آن به دست‌کم ۱۰ مورد دیگر گاز گرفتن «کاماندر» اشاره شده بود. در یکی از این حوادث نیز سگ آقای رئیس جمهور، یک افسر یونیفرم‌پوش را برای درمان روانه بیمارستانی در همان نزدیکی کرده بود.

در واکنش به این گزارش، یک منبع نزدیک به خانواده بایدن به شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفته است که بایدن‌ها از وقوع این حوادث متاسف هستند و احساس «دلشکستگی» می‌کنند.

جو بایدن‌ در دسامبر ۲۰۲۱ میلادی «کاماندر» را که یک توله‌سگ بود، از برادرش «جیمز» هدیه گرفت.

آنها این توله‌سگ را ۵ ماه پس از آن هدیه گرفتند که سگ قدیمی‌شان «چامپ» که ۱۳ سال داشت، درگذشت.

با این حال «کاماندر» از همان بدو ورود به کاخ سفید همیشه رفتارهایی «پرخاشگرانه» داشت و گازگرفتن‌های او هم عمدتا زمانی اتفاق می‌افتاد که «کاماندر» بدون داشتن غلاده در حال پرسه‌زدن بوده است و جیل بایدن نتوانسته او را بخوبی کنترل کند.

پیش از این در ماه سپتامبر نیز عکسی توسط یک گردشگر منتشر شد که از کاخ سفید بازدید کرده بود. در این عکس «کاماندر» دیده می‌شد که در حال گاز گرفتن یکی از نگهبانان کاخ سفید است.

پس از آن در ماه اکتبر سخنگوی جیل بایدن اعلام کرد که «کاماندر» دیگر در کاخ سفید زندگی نمی‌کند و خانواده بایدن در مورد محل نگهداری حیوان خانگی خود تصمیم خواهند گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان: صدای انسان برای حیوانات وحشی از غرش شیر هم ترسناک‌تر است

هلند قانون ممنوعیت سرپرستی حیوانات خانگی بیش از حد اصلاح‌ نژاد شده را بررسی می‌کند

حق نگهداری حیوانات خانگی بعد از طلاق؛ دادگاه اسپانیا حکم صادر کرد