بیمارستان «گایز» لندن از ۱۳۶ زن به دلیل آسیب دیدن تخمک‌های منجمد شده آنها عذرخواهی کرد

canva
canva Copyright  Photo
Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از بیمارستان‌های لندن از بیش از ۱۰۰ زن به دلیل آنکه تخمک‌ها و جنین‌هایشان طی فرآیند انجماد آسیب دیده، عذرخواهی کرد.

آگهی

بیمارستان «گایز» پس از آنکه متوجه شد در ماههای سپتامبر و اکتبر ۲۰۲۲ میلادی پرسنل این بیمارستان احتمالا بطور ناخواسته از چند بطری محلول انجماد معیوب استفاده کردند، با ۱۳۶ زن تماس گرفت و آنها را در جریان این موضوع گذاشت.

مقامات این بیمارستان تاکید کردند که در آن زمان کسی نمی‌دانست که این محلول مایع «معیوب» است.

سخنگوی بنیاد «گایز» و بیمارستان «سنت توماس» گفت که این مشکل ممکن است بر شانس بقای تخم‌های منجمد یا جنین‌ها تأثیر منفی بگذارد.

بیمارستان گایز از هرگونه ناراحتی که ممکن است در پی وقوع این اشتباه بوجود آمده باشد، عذرخواهی کرد.

بنا بر گزارش بی‌بی‌سی، بسیاری از زنانی که چنین مشکلی برای تخمک‌هایشان بوجود آمده، تحت درمان سرطان بودند و به همین دلیل احتمالا دیگر نمی‌توانند با تخمک‌های خود باردار شوند.

سازمان لقاح انسانی و جنین شناسی بریتانیا (HFEA) نیز اعلام کرد که یک اخطار ایمنی در مورد این محلول انجماد معیوب به همه کلینیک‌ها فرستاده است.

راشل کاتینگ، مدیر اطلاعات این سازمان گفت: «ما در چهارچوب این تحقیقات، هر اقدام دیگری را که لازم باشد مطابق استانداردها انجام خواهیم داد. ما می‌دانیم که این محصول آسیب‌دیده ممکن است در سایر کلینیک‌های بریتانیا نیز توزیع شده باشد.»

این سازمان به افراد دچار مشکلات باروری که نگران تاثیر این دارو روی تخمک‌های منجمد یا جنین‌هایشان هستند، توصیه کرد که با کلینیک‌های خود تماس بگیرند و افزود که اقدامات بیشتری را برای اطمینان از عدم تکرار چنین خطایی انجام خواهد داد.

بیمارستان «گایز» همچنین یک خط تلفن اختصاصی برای بیماران مبتلا راه اندازی و اعلام کرد که افراد آسیب دیده می‌توانند در این راستا از حمایت‌های ویژه‌ای برخوردار شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت یک ابزار هوش مصنوعی که می‌تواند اسپرم در مردان نابارور را هزار برابر سریع‌تر از انسان پیدا کند

آرزوی پدر شدن؛ دانشمندان اسپرم‌های سالم مردان نابارور را یافتند

نگرانی دانشمندان از کاهش قدرت باروری مردان؛ چگونه می‌توان از اسپرم‌ها محافظت کرد؟