Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روز ولنتاین❤️؛ افراد مجرد چگونه می‌توانند با حس تنهایی در عید عشاق کنار بیایند؟

احساس تنهایی در روز ولنتاین
احساس تنهایی در روز ولنتاین Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشن روز ولنتاین یا جشن عشاق هرچند شاید در میان زوج‌های جوان محبوبیت زیادی داشته باشد اما انتقادها از آن کم نیست.

آگهی

در حالی که برخی از جنبه تجاری این جشن که با فروش انواع کالاهای تجاری همراه است انتقاد می‌کنند عده‌ای دیگر یادآوری می‌کنند که زندگی انسان فراز و نشیب‌های زیادی دارد و جدایی و تنهایی هم بخشی از زندگی است.

مقام‌های آمریکا سال گذشته سطح انزوا و تنهایی شهروندان را در حد یک «همه‌گیری» توصیف کردند. در چنین شرایطی تحمل جشن روز ولنتاین که با انتظارهای اجتماعی هم همراه است برای افراد تنها و مجرد چندان آسان نیست. 

برخی دانشمندان هشدار می‌دهند که خطر تنهایی و انزوای شدید برای سلامت افراد کمتر از خطر مصرف ۱۵ سیگار در روز نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود نیمی از افراد بزرگسال در آمریکا گفته‌اند که تجربه احساس تنهایی را دارند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از توصیه‌های روانشناسان به افرادی تنها در دوره جشن روز ولنتاین این است که به جای سرزنش خود تلاش کنند از فرصت‌های موجود برای برقراری ارتباط عاطفی یا دوستانه با دیگران استفاده کنند. به عنوان مثال افرادی که مدت‌ها است که از شریک زندگی خود جدا شده‌اند می‌توانند به جای اینکه پیشنهادها برای قرار آشنایی با دیگران را رد کنند نحوه نگاه خود به این موضوع را تغییر دهند.

تلاش برای معاشرت‌های ساده و تعامل با دیگران یکی دیگر از توصیه‌ها به افراد تنها و منزوی است. 

در این میان باید توجه داشت که احساس تنهایی جنبه‌ای ذهنی دارد. به این معنا که سطحی از معاشرت و روابط اجتماعی ممکن است برای یک نفر کافی باشد اما فرد دیگری با همان میزان احساس تنهایی کند. 

در واقع احساس تنهایی به دلیل فاصله سطح واقعی روابط اجتماعی فرد با سطح روابط اجتماعی مورد علاقه او شکل می‌گیرد. روانشناسان به افرادی که از احساس تنهایی رنج می‌برند همچنین توصیه می‌کنند که تنهایی در اماکن اجتماعی مانند رستوران و سینما و سالن کنسرت حضور پیدا کنند. از نظر آنها صرف حضور در کنار دیگران می‌تواند به این افراد کمک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلیاردها دلار روز ولنتاین؛ رابطه عاشقانه پایدار کسب و کارها با ۱۴ فوریه

شش رسم غیرمعمول ولنتاین که نمی‌دانید، از بوسه طولانی تا ازدواج زیرآب

عاشقانه‌های تاریخ سینما؛ ۱۴ پیشنهاد برای جشن ولنتاین