سه نظامی خندان آمریکایی که در حمله پهپادی کشته شدند، چه کسانی بودند؟

سربازهای آمریکایی کشته شده در حمله پهپادی نیروهای تحت حمایت ایران به اردن
سربازهای آمریکایی کشته شده در حمله پهپادی نیروهای تحت حمایت ایران به اردن Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قول داده که ارتش این کشور پاسخی درخور به حمله مرگبار علیه نظامیان ایالات متحده دهد، والدین برونا موفت، یکی از سربازان کشته شده، گفتند که امیدوارند، خشونت‌هایی که جان نیروهای آمریکایی را به خطر می‌اندازد، تشدید نشود.

آگهی

«کندی سندرز» و «برونا موفت» که توسط والدینشان به عنوان افرادی خوش‌خنده و شاد توصیف می‌شوند، بلافاصله پس از ثبت نام در جمع نیروهای ذخیره ارتش آمریکا در پنج سال پیش، بدل به دوستانی صمیمی شدند. گروهبان «ویلیام جروم ریورز» نیز پیش از پیوستن به گروه مهندسی ارتش آمریکا که کندی و برونا در آن عضویت داشتند، در عراق حضور داشت.

این سه آمریکایی که از گوشه‌کنار ایالت جورجیا گردهم آمده بودند، در حمله هواپیمای بدون سرنشینِ نیروهای تحت حمایت ایران به یک پایگاه آمریکایی در اردن که در نزدیکی مرز سوریه قرار دارد، کشته شدند و همراه با آنها بیش از ۴۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. 

خبر کشته‌شدن آنها روز یکشنبه به خانواده‌هایشان داده شد و آنها را شوکه کرد. 

کندی سندرز (نفر سمت راست)
کندی سندرز (نفر سمت راست)AP Photo

فرانسین موفت، مادر برونا، روز دوشنبه در حالی که اشک می‌ریخت به آسوشیتدپرس گفت: «امیدوارم این بلا بر سر هیچ‌کس دیگری نیاید.» 

برونا که از چهار برادر و خواهرش بزرگ‌تر بود، پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان در سال ۲۰۱۹ به نیروهای ذخیره ارتش پیوست. پدر و مادرش گفتند که او علاوه بر خدمت سربازی، به عنوان یک پرستار به افراد دارای معلولیت خدمت می‌کرد. او نخستین ماموریت نظامی خارجی خود را در ماه اوت آغاز کرده بود. 

به گفته والدینش، سندرزِ ۲۴ ساله به اشتیاق دیدن نقطه تازه‌ای از جهان، برای اعزام به خاورمیانه داوطلب شده بود. او که «سرشار ازشور زندگی» توصیف شده، مربی تیم‌های فوتبال و بسکتبال کودکان بوده و همزمان با گذراندن دوره‌های دانشگاهی با هدف تبدیل شدن به یک تکنسین اشعه ایکس در یک داروخانه کار می‌کرده است. با این حال، او اخیرا به این فکر می‌کرد که پس از اتمام قرارداد ذخیره ارتش، یک سرباز تمام وقت شود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

گروهبان «ویلیام جروم ریورز» در ۴۶ سالگی تجربه نظامی بسیار بیشتری نسبت به دو سرباز جوان داشت. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که او در سال ۲۰۱۱ به نیروهای ذخیره ارتش در نیوجرسی ملحق شد و در سال ۲۰۱۸ نیز عازم یک ماموریت ۹ ماهه در عراق شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیرعبداللهیان: پاسخ ایران در شرایط تهدید، قاطع و فوری است

فشارها بر بایدن برای حمله به ایران؛ آیا آمریکا در معرض لغزش به «باتلاق خاورمیانه» است؟

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد