Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترامپ: آنقدر مهاجر اخراج کنیم که تاریخ آمریکا از دوره آیزنهاور به خود ندیده باشد

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright Mary Altaffer/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
Copyright Mary Altaffer/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری پیشین ایالات متحده در جمع هوادارانش در آیووا با حمله به سیاست‌های مهاجرتی دولت جو بایدن گفت: «باید به سطحی از اخراج [مهاجران] دست یابیم که آمریکا از زمان آیزنهاور تا کنون به چشم ندیده باشد.» این نخستین باری نیست که آقای ترامپ به اخراج مهاجران اشاره می‌کند.

آگهی

او پیش از این نیز در سخنرانی‌های خود اعلام کرده بود اگر روزی دوباره رئیس‌ جمهوری آمریکا شود ویزای تمام دانشجویانی که به شکلی از حماس حمایت می‌کنند را باطل کرده و آنها را به کشور خود باز خواهد گردانند.

آقای ترامپ در جمع هوادران خود در آیوا گفت: «نمی‌خواهم بیش از حد نسبت به رئیس جمهور بایدن سخت بگیرم اما باید بگویم که او بدترین رئیس جمهوری است که تاریخ ما تا کنون به چشم دیده است، او در حال نابود کردن آمریکاست.»

ترامپ
ترامپAndrew Harnik/Copyright 2024 The AP. All rights reserved

ترامپ همچنین گفت: «مردم آمریکا از وضعیت کنونی کشور شرمنده‌اند و دلشان می‌خواهد به وضع پیشین بازگردیم. کشورمان تک و تنها مانده و تمام دنیا به ما می‌خندد، مردم می‌خواهند آمریکا به دوره اوجش بازگردد و مانند گذشته کشوری باشکوه باشد. ما چنین خواهیم کرد و آمریکا را بار دیگر به دوران اوجش باز می‌گردانیم، آمریکا باید در صدر همه چیز قرار بگیرد. پیروزی در آیووا قدم اول بود اما شب سرنوشت‌ساز برای ما در ماه نوامبر رقم خواهد خورد، زمانی که آمریکا را پس بگیریم.»

«اگر پدرم رئیس‌ جمهوری بود نه حماس به اسرائیل حمله می‌کرد و نه روسیه به اوکراین»

اریک ترامپ
اریک ترامپTed Shaffrey/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.

اریک ترامپ، فرزند آقای ترامپ نیز در حاشیه گردهمایی که به مناسبت پیروزی پدرش در انتخابات مقدماتی جموریخواهان در آیووا برگزار شده بود گفت: «همه چیز بدتر از چهار سال پیش شده است. تمام جهان بی ثبات شده است. ما حتی در حال نزدیک شدن به جنگ جهانی سوم هستیم. می‌بینیم که نفتکش عظیم آمریکایی مورد اصابت موشکی حوثی‌ها قرار می‌گیرد اما اگر ترامپ سر کار بود هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتاد. اگر ترامپ سر کار بود نه حمله فلسطین به اسرائیل روی می‌داد و نه نه حمله فاجعه‌بار روسیه به اوکراین.»

«مردم دلشان برای روزهایی تنگ شده که قیمت بنزین پایین بود»

پسر دونالد ترامپ همچنین تاکید کرد: «مردم دلتنگ آن روزها هستند، دلشان برای قیمت پایین بنزین تنگ شد، دلشان برای ثبات آن دوره تنگ شده است. مردم دلشان می‌خواهد دولت آنها را تنها بگذارد.»

دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری در ایالت آیووا، تسلط خود بر این حزب را ثبیت کره است.

در این رای‌گیری درون حزبی، آقای ترامپ توانست از رقبای هم‌حزبی خود؛ ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا و نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد پیشی گرفته و با فاصله زیادی برنده میدان شود. 

ساخت دیوار میان ایالات متحده آمریکا و مکزیک یکی از برنامه‌های اصلی ریاست‌ جمهوری دوره ترامپ بود. او همچنین قوانین سفت و سختی برای دریافت ویزای شهروندان از کشورهای خاص از جمله ایران و سومالی اعمال کرده بود. قوانینی که برخی از آنها تا کنون بر فرایند دریافت ویزای دانشجویان و خانواده ایرانیان ساکن آمریکا سایه انداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«سه‌شنبه بزرگ» در انتخابات آمریکا چه روزی است و چرا اهمیت دارد؟

تحلیل‌گر برجسته آمریکایی: اروپا مانند هنگام طوفان، خود را برای بازگشت ترامپ آماده کند

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»