Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رقابت بلغارها و آلمانی‌ها در قعر؛ مردم کدام کشورهای اروپایی رضایت بیشتری از زندگی دارند؟

جشن و شادی مردم در اروپا
جشن و شادی مردم در اروپا Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متوسط نرخ رضایت از زندگی در میان شهروندان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به امتیاز ۷.۱ رسید.

آگهی

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) با انتشار گزارش ارزیابی سطح رضایت از زندگی مردمِ کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که با ۰.۱ واحد کاهش نسبت به سال ۲۰۲۱ میلادی به امتیاز ۷.۱ رسید.

شاخص رضایت از زندگی در بازه صفر تا ۱۰ اندازه‌گیری می‌شود که صفر نشان دهنده بالاترین میزان نارضایتی از زندگی و ۱۰ نشانگر بالاترین سطح رضایت از زندگی است. 

در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، سطح رضایت از زندگی شهروندان ۱۸ کشور بالاترین از میانگین اتحادیه اروپا است.

بالاترین نرخ رضایت از زندگی در اتریش (۷.۹ امتیاز)، فنلاند، لهستان و رومانی (هر کدام با ۷.۷ امتیاز)، بلژیک و هلند (هر دو با ۷.۶ امتیاز) و کمترین آن در بلغارستان (۵.۶ امتیاز)، آلمان (۶.۵ امتیاز) و یونان (۶.۷ امتیاز) بود.

بر پایه این گزارش، در همه کشورها به جز بلغارستان، میانگین رتبه‌بندی رضایت از زندگی بالای ۶ امتیاز بود که به این معناست که اکثر مردم اتحادیه اروپا از زندگی خود رضایت نسبی دارند.

امتیاز کسب شده توسط سایر کشورها نیز بدین شرح است: دانمارک و اسلوونی ( هر دو با ۷.۵ امتیاز)، سوئد، جمهوری چک، مالت و ایرلند (هر چهار کشور ۷.۴ امتیاز)، قبرس، لوکزامبورگ، استونی و ایتالیا (هر چهار کشور ۷.۲ امتیاز)، اسپانیا و لیتوانی (هر دو ۷.۱ امتیاز)، فرانسه، پرتغال و اسلواکی (هر سه ۷ امتیاز)، مجارستان (۶.۹ امتیاز) و کرواسی و لتونی (هر دو ۶.۸ امتیاز).

میانگین میزان رضایت از زندگی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ و پیش از بروز تبعات همه‌گیری ویروس کرونا و تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین، ۷.۳ بود ولی سپس سیر نزولی به خود گرفته است ولی همچنان از بالاتر از میانگین سال ۲۰۱۳ و امتیاز ۷ قرار دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

رضایت از زندگی ممکن است تحت تاثیر عوامل زیادی مانند سن، سطح تحصیلات، وضعیت خانوادگی و مالی و همچنین نوع تجارب، انتخاب‌ها، اولویت‌ها و ارزش‌های یک فرد باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

تجربه‌های اروپایی؛ مزایای شهروندی اتحادیه اروپا چیست و اخذ آن از کدام کشور سریع‌تر و راحت‌تر است؟