مردان مسلح در اکوادور هنگام پخش زنده به تلویزیون حمله کردند

حمله مردان مسلح به برنامه زنده تلویزیونی
حمله مردان مسلح به برنامه زنده تلویزیونی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از مردان مسلح در گوایاکیل اکوادور روز پنجشبه هنگام پخش یک برنامه زنده تلویزیونی به استودیو حمله کردند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که ابتدا یک فرد مسلح به شات‌گان وارد برنامه می‌شود و سپس چند مرد دیگر به او می‌پیوندند.

آگهی

مهاجمان سلاح خود را به سوی افراد حاضر در استودیو نشانه می‌روند و آنها را مجبور می‌کنند که روی زمین بخوابند. این حمله به مدت ۱۵ دقیقه به صورت زنده از آنتن تلویزیون پخش می‌شد.

در بخشی از این تهاجم ناگهان صدای یکی از مهاجمان شنیده می‌شود که فریاد می‌زند: «ما روی آنتنیم، باید بدانید که نمی‌توانید با مافیا بازی کنید.»

در این حمله به کسی آسیب نرسید و پلیس توانست ۱۳ مهاجم را دستگیر کند. به گفته مقامات اکوادور این افراد به اتهام «اقدامات تروریستی» محاکمه خواهند شد.

این تهاجم تنها چند ساعت پس از یک سری حملات به نیروهای پلیس اکوادور انجام شد.

تنها دو روز پیش در همین شهر خوزه آدولفو ماکیاس، رهبر گروه‌ مافیایی «لوس چونروس» که یکی از تحت تعقیب‌ترین افراد در اکوادور است به طور مرموزی از زندان ناپدید شد. هنوز مشخص نیست که آیا این حمله ارتباطی با ناپدید شدن ماکیاس دارد یا خیر.

 از ۶۰ روز پیش تشدید درگیری‌ها میان باندهای تبهکار و نیروهای امنیتی اکوادور موجب برقراری وضعیت اضطراری در این کشور شده است. در جریان این درگیری‌ها تا کنون دست‌کم ۱۰ نفر از جمله دو پلیس کشته‌ و تعدادی زخمی شده‌اند.

دانیل نوبوآ، رئیس جمهوری اکوادور که در ماه نوامبر قدرت را در دست گرفته وعده داده است تا با گروه‌های مافیایی در این کشور مبارزه کند. وی پس از روی کار آمدن در کشور «وضعیت جنگ داخلی» اعلام کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران نیروی امنیتی اکوادور برای کشف اسلحه و مهمات به زندان‌ها یورش بردند

پسر ۳۵ ساله مالک شرکت موز فروشی، رئيس جمهور اکوادور شد

شورش در زندان‌های اکوادور؛ زندانیان همه ۵۷ گروگان‌ خود را آزاد کردند