Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا بزرگترین شرکت استخراج الماس جهان و مدیرعامل آن را تحریم کرد

تزئین الماس‌های شرکت الروسا به شکل نام این شرکت در سال ۲۰۰۶
تزئین الماس‌های شرکت الروسا به شکل نام این شرکت در سال ۲۰۰۶ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا در راستای آنچه «تعهد تزلزل‌ناپذیر» خود به اوکراین در جنگ مقابل روسیه خواند، روز چهارشنبه تحریم‌هایی را علیه بزرگترین شرکت استخراج الماس جهان و مدیر اجرایی آن اعمال کرد.

آگهی

بر این اساس، شرکت معدنی الماس روسیه (الروسا) که نزدیک به ۹۰ درصد از تولید الماس روسیه را به خود اختصاص می‌دهد، همچنین پاوِل مارینی‌چِف، مدیرعامل این شرکت هدف تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفتند. 

اتحادیه اروپا اعلام کرد که این شرکت «بخش مهمی از یک شبکه اقتصادی را تشکیل می‌دهد که درآمد قابل توجهی را برای مسکو فراهم می‌کند».

براساس این تصمیم اتحادیه اروپا، دارایی‌های «الروسا» در اروپا مسدود می‌شود و شهروندان و شرکت‌های فعال در اتحادیه اروپا نیز از پرداخت وجوه به این شرکت منع خواهند شد. 

آقای مارینی‌چف که در ماه مه گذشته به مدت سه سال به عنوان مدیرعامل منصوب شد نیز با ممنوعیت سفر به اروپا مواجه می‌شود.

شمار تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه از زمان آغاز جنگ

پیش از این از اول ماه ژانویه نیز اتحادیه اروپا هرگونه واردات، خرید یا انتقال الماس‌های طبیعی و مصنوعی روسیه و جواهرات دارای الماس روسیه را ممنوع کرده بود. 

این تمهید قانونی اتحادیه اروپا شامل تمامی الماس‌های استخراجی از روسیه، صادر شده از روسیه، ترانزیت شده از روسیه و الماس‌های روسی تراش داده شده در خارج می‌شود.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که «شورای اروپایی بر تعهد تزلزل‌ناپذیر خود برای ادامه حمایت از اوکراین و مردم‌ آن کشور تا هر زمانی که جنگ به درازا بکشد تأیید دارد».

اتحادیه اروپا با ۲۷ عضو تا کنون نزدیک به ۱۹۵۰ شخص حقیقی و نهاد حقوقی را که اغلب شامل شرکت‌ها، بانک‌ها یا سازمان‌های دولتی هستند، به دلیل «تضعیف یا تهدید تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین» تحریم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«حملات انتحاری کرمان»؛ واکنش شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها چگونه بود؟

ارتش اسرائیل اجساد پنج گروگان را در غزه پیدا کرد

پهپادهای اوکراینی صنعت نفت روسیه را هدف گرفته‌اند