Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عرضه خودروهای الکتریکی ارزان‌قیمت در فرانسه در ازای پرداخت ۱۰۰ یورو در ماه

French President Emmanuel Macron
French President Emmanuel Macron Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز پنج‌شنبه از آغاز اجرای سیستم لیزینگ خودروهای برقی، در ازای پرداخت ۱۰۰ یورو در ماه، آنهم عمدتا برای استفادۀ اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه خبر داد.

آگهی

به گفتۀ او، اجرای این برنامه از اول ژانویه ۲۰۲۴ میلادی آغاز و در چهارچوب آن دست‌کم ۲۰ هزار خودرو از این نوع در سال ۲۰۲۴ میلادی به متقاضیان عرضه می‌شود و به‌تدریج نیز بر شمار این خودروها افزوده خواهد شد.

آقای ماکرون همچنین در یک ویدئو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت که به عنوان بخشی از «برنامه‌ریزی‌های زیست محیطی» فرانسه و برای «تداوم کاهش انتشار گازهای آلاینده» در این کشور، باید «خودروهای به اصطلاح حرارتی خود را با وسایل نقلیه الکتریکی جایگزین کنیم».

او خطاب به شهروندان فرانسه گفت که آنها می‌توانند روی پلتفرم دولتی mon-leasing-electrique.gouv.fr این موضوع را که آیا واجد شرایط دریافت این خودروها هستند یا خیر، بررسی کنند و از اول ژانویه نیز برای رزرو این خودروها اقدام کنند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یکی از مشاوران اجرایی دولت نوشت که این سیستم، عمدتا به دنبال سرویس‌دهی به خانوارهای کم درآمد است و در اولین قدم، آن دسته از خانوارهایی را در نظر دارد که بیش از دیگران (یعنی بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر در سال) رانندگی می‌کنند یا فاصله محل کار تا محل زندگی آنها بیش از ۱۵ کیلومتر است.

دولت می‌گوید سعی دارد شمار خودروهای الکتریکی عرضه شده در چهارچوب برنامه لیزینگ را (که در سال ۲۰۲۴ میلادی حداکثر ۲۵ هزار خودرو است)، در سال پس از آن «دو برابر» کند و این هدف نیز با افزایش تولید خودروهای بیشتر در داخل فرانسه عملی خواهد شد.

کمک هزینه تعویض خودرو

دولت همچنین روز جمعه فهرست خودروهایی را منتشر کرد که بر اساس معیارهای زیست‌محیطی، واجد شرایط دریافت «پاداش الکتریکی» هستند.

منظور از این پاداش، نوعی کمک دولتی برای تغییر وسیله نقلیۀ قدیمی و آلاینده، با یک وسیله نقلیه الکتریکی است و عملا نیز این کمک در راستای خرید مدل‌های الکتریکی تولید شده در فرانسه یا در اتحادیه اروپا ارائه می‌شود.

به این ترتیب، خودروهای ساخت چین مانند داچیا اسپرینگ که ارزان‌ترین خودروی برقی موجود در بازار محسوب می‌شود، همچنین ام‌جی و اسمارت از این جایزه مستثنی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پورشه و چالش رقابت در چین؛ عرضه مدل‌های جدید به قیمت حاشیه سود کمتر

آغاز به کار نمایشگاه خودرو توکیو پس از چهار سال غیبت

تبادل؛ آيندهٔ صنعت خودرو در گرو ماشین‌های برقی و خودروهای مشتری‌محور