Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اروپا را به هراس انداخت اما چرا فقیرترین محله روتردام هلند از پیروزی ویلدرس خوشحال است؟

خیرت ویلدرس، رهبر حزب راست افراطی پی‌وی‌وی
خیرت ویلدرس، رهبر حزب راست افراطی پی‌وی‌وی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در محله «عود کروزیک» در قلب شهر بندری روتردام هلند، بسیاری از ساکنان می‌گویند که پس از سال‌ها مبارزه برای تامین هزینه‌های زیادی می‌خواهند ویلدرس با موهای رنگ‌شده‌اش را در راس این کشور ببینند.

آگهی

ریشه‌های طبقه کارگری در همه جای این منطقه به چشم می‌خورد. ساختمان سابق کارخانه آبجوی سازی هاینکن در لبه جنوب غربی منطقه قرار دارد. در این محله قدیمی با حدود ۸ هزار ساکن، بسیاری از مردم به خبرگزاری فرانسه گفتند که به ویلدرس و حزب راست افراطی آزادی او (پی‌وی‌وی) رای داده‌اند. 

راشیدای ۴۷ ساله می‌گوید تا ۸۰ درصد با نظرات ویلدرس موافق است. او که مراکشی الاصل است، گفت: «مطمئنا در برخی موارد با نظرات او مخالفم، اما در بیشتر موارد، من معتقدم که ویلدرس می‌تواند در مسایلی مانند مسکن، مراقبت از سالمندان و از بین بردن شکاف پرداختی در مراقبت‌های بهداشتی تغییر ایجاد کند.

فقیرترین محله هلند

مددکار اجتماعی و یک داوطلب بانک غذایی به خبرگزاری فرانسه گفتند که فقر همچنان در این محله وجود دارد. 

طبق اطلاعات اداره مرکزی آمار، نزدیک به یک سوم ساکنان این محله از تبار مراکشی هستند. برخی دیگر از ترکیه و سورینام و همچنین از کشورهای مختلف آفریقا آمده‌اند.  تبار تنها حدود ۱۵ درصد از مهاجران این منطقه «غربی» است. 

متوسط حقوق در محله «عود کروزیک» برای یک سرپرست خانوار ۲۴ هزار و ۷۰۰ یورو در سال است که بسیار کمتر از میانگین درآمد ۳۴ هزار یورویی در هلند و کمتر از سایر محله‌های روتردام است. از همین رو در سال ۲۰۱۶ این محله، «فقیرترین کدپستی» هلند نام گرفت.  

ساکنان می‌گویند که از آن زمان تا کنون چیز زیادی تغییر نکرده است و طبق گزارش سی‌بی‌اس در اوایل این ماه، خانوارهای روتردام از فقیرترین خانوارهای این کشور بوده‌اند. 

صبر کن و ببین

چندین و چند کافه و رستوران در خیابان اصلی این محله برای همیشه بسته شده‌اند. اما فروشگاه گوشت و سبزی «علی بابا» همچنان فروش خوبی دارد و مشتریانش، کالاهای وارداتی از ترکیه و گوشت حلال می‌خرند. 

صاحب فروشگاه که از ذکر نامش خودداری کرده گفت که به دلیل ملیت ترک خود نمی‌تواند رای دهد، اما ده‌ها سال است که در این محله زندگی می‌کند. او گفت: «مردم خواهان تغییر هستند، بنابراین فکر می‌کنند چرا به ویلدرس یک فرصت ندهیم؟»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دینی ۸۱ ساله گفت: «مردم اینجا از اینکه ویلدرس برنده شده، خوشحال هستند، اما من می گویم بیایید، صبر کنیم و ببینیم. پی‌وی‌وی هنوز باید به وعده‌هایش عمل کند. بیایید ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیرت ویلدرس: لازم شد مواضع را تعدیل می‌کنم و نخست وزیر هلند زیبا می‌شوم

دردسرهای راست‌افراطی هلند برای تشکیل دولت ائتلافی؛ راست‌‌ میانه حضور در کابینه خیرت ویلدرس را رد کرد

دولت پیشین هلند در آخرین روز کاری‌اش سند تحویل ۲۴ فروند جنگنده به اوکراین را امضا کرد