Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهر من توکیو؛ نیمهٔ آرام و نیمهٔ پرهیاهوی یک کلان شهر

شهر من توکیو؛ نیمهٔ آرام و نیمهٔ پرهیاهوی یک کلان شهر
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Damon Emblingیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نام توکیو احتمالاً شهری پرهیاهو و پر از آسمان‌خراش را به ذهن می‌آورد اما پایتخت ژاپن گوشه‌های نادیده و اماکن آرام نیز برای دیدن کم ندارد.

آگهی

در این قسمت از برنامهٔ «شهر من توکیو» هری سوگیاما، مجری جوان رادیو و تلویزیون، و «هاکن» یک کازپله‌یر اهل مالزی، اماکن محبوب‌شان را در پایتخت ژاپن به ما نشان می‌دهند.

هری عاشق طبیعت و آرامش است و بنابراین سمت‌وسوی آرام توکیو را بیشتر دوست دارد، یعنی اماکنی نظیر یوگی‌پارک که می‌توان در آن تفریح کرد یا اگر مثل هری مشتاق دویدن باشید می‌توانید آنجا با دیگر ورزشکاران همراه شوید.

مسیرپیمایی در کوهستان تاکائو نیز یکی دیگر از علائق هری است؛ فضایی با مناظر زیبا و هوای عالی که ۵۰ دقیقه با قطار تا مرکز توکیو فاصله دارد. بازدیدکنندگان اینجا از شلوغی کلان‌شهر به سکوت کوهستان پناه می‌برند و مسیرهای زیبای فراوانی برای پیمودن پیدا می‌کنند. 

هری دوست دارد شبها به رستوران‌های محبوبش در محلهٔ نیشی‌آزابو یا محلهٔ یاناکا سر بزند، رستوران‌های کوچکی که محیطی خودمانی دارند و غذایی خانگی به مشتریان می‌دهند.

برای هاکن که اهل مالزی است، توکیو یک شهر رنگارنگ است و او اغلب به آن سفر می‌کند. هاکن که یک کازپله‌یر است همیشه لباس شخصیت‌های فانتزی محبوبش را می‌پوشد، و طبیعتاً دوست دارد به محله نیپوری توکیو سربزند، جایی که به «شهر پارچه‌» هم معروف است. بسیاری از کازپله‌یرها برای خرید لوازم کار و لباس‌های‌شان به آن سر می‌زنند. 

هاکن مجذوب فروشگاه‌های مدرن و طرح‌های مد روز فروشگاه‌های خیابان اوموتساندو است، جایی که بسیاری از برند‌های معتبر دنیا در آن شعبه دارند و خیابان‌های فرعی‌اش پر از مغزه‌های عتیقه‌فروشی و صنایع‌دستی است. 

هاکی برای تماشای منظرهٔ فوق‌العاده‌ای از شب توکیو، راهی برج شیبویا در میدان اسکرمبل می‌شود، جایی که از بلندای آن می‌توان غرق تماشای نورهای شهر و آسمان‌خراش‌های آن شد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

رونق دوبارهٔ شیلات شمال ژاپن به یمن سخت‌کوشی مردم و کمک‌های خارجی

آغاز به کار نمایشگاه خودرو توکیو پس از چهار سال غیبت

آشپزی در توکیو؛ از آشپزخانه‌های سنتی ژاپنی تا رستوران‌های فرانسوی