Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا؛ فن در لاین: کی‌یف همزمان با جنگ اصلاحات عمیق و بزرگی انجام داد

ولودیمیر زلنسکی و اورزولا فن در لاین
ولودیمیر زلنسکی و اورزولا فن در لاین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که روز شنبه و در قالب یک سفر غیرمنتظره وارد کی‌یف شده بود، اعلام کرد که به طی شدن موفقیت‌آمیز روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا «اطمینان» دارد.

آگهی

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین بر درستی مسیری که کی‌یف برای تکمیل روند الحاق خود به اتحادیه اروپا طی می‌کند، تاکید کرد.

خانم فن در لاین در جریان این بازدید که پیش از انتشار گزارش ارزیابی تلاش‌های انجام شده توسط اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا انجام شد، خطاب به آقای زلنسکی گفت: «باید اعتراف کنم که تحت تأثیر اصلاحاتی قرار گرفتم که در بحبوحه جنگ انجام داده‌اید. چرا که شما در جریان یک جنگ بنیان‌برانداز کشور خود را عمیقا اصلاح می‌کنید.»

رئیس جمهوری اوکراین نیز وعده داد که روند اصلاحات را تا تحقق کامل هفت توصیه صادر شده از سوی کمیسیون اروپا ادامه دهد. 

ارزیابی مثبت کمیسیون اروپا از روند اصلاحات در اوکراین که به طور رسمی هفته آینده منتشر می‌شود، به این کشور اجازه می‌دهد که تا سال ۲۰۲۷ بتواند ۵۰ میلیارد یورو کمک مالی از اتحادیه اروپا دریافت کند. 

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در جریان این سفر همچنین جزئیاتی را از دوازدهمین بسته تحریمی علیه روسیه فاش کرد. به گفته خانم فن در لاین این تحریم‌ها که جزئیات آن هفته آینده منتشر خواهد شد، شامل تحریم‌هایی علیه ۱۰۰ شخص حقوقی، محدودیت‌های بیشتر در واردات و صادرات، تدابیر سخت‌گیرانه‌تر برای محدود کردن قیمت نفت و فشار بیشتر بر بازیگرانی است که به روسیه در دور زدن تحریم‌های قبلی کمک می‌کنند، خواهد بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

البته همزمان با ششمین سفر رئیس کمیسیون اروپا به اوکراین پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه به خاک این کشور، مقام‌های اوکراینی از حملات روسیه به ۲۶ شهر و روستا در استان زاپوریژیا خبر دادند که منجر به کشته شدن حداقل ۱۴ غیرنظامی و زخمی شدن ۹ نفر دیگر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله پهپادی روسیه به اوکراین؛ موزه ملی شهر اودسا تخریب شد

انهدام پیشرفته‌ترین جنگنده روسیه برای اولین بار در تاریخ همزمان با پیشروی مسکو در خاک اوکراین

در پی حملات روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین؛ کی‌یف خاموشی اضطراری برق در سراسر کشور اعمال کرد