میزان مهاجرت به نیوزیلند به بالاترین حد خود رسید

مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره آمار نیوزیلند اعلام کرد که میزان مهاجرت به این کشور پس از همه‌گیری کرونا به بالاترین حد خود رسیده است.

آگهی

بنا به گزارش اداره آمار نیوزیلند، شمار افرادی که در سال منتهی به ماه اوت به این کشور مهاجرت کرده‌اند، ۱۱۰ هزار نفر بوده است که نسبت به ماه پیش از آن که رقمی برابر با ۱۰۳ هزار نفر بود، افزایش نشان می‌دهد.

به گفته اقتصاددان‌ها، افزایش میزان مهاجرت به نیوزیلند اگرچه به کارفرمایان کمک می‌کند تا نیروی کار مورد نیازشان را تأمین کنند اما این موضوع بر بازار مسکن نیز فشار وارد می‌کند.

جارود کر، اقتصاددان ارشد در «کیوی‌بانک» بر این نظر است که افزایش میزان مهاجرت به نیوزیلند، به کارفرمایانی که در سال گذشته با کمبود کارگر ماهر مواجه بوده‌اند، کمک کرده است. نرخ بیکاری در نیوزلند در سطح نسبتاً پایین ۳.۶ درصدی باقی مانده است.

اما کر با اشاره به نیازهای مهاجران مانند اِسکان آن‌ها، نسبت به کمبود این نیاز هشدار می‌دهد.

آمار ارائه شده توسط اداره آمار نیوزیلند نشان می‌دهد که بیشترین تعداد مهاجران از هند و پس از آن از فیلیپین و چین به این کشور وارد شده‌اند.

بنا به این گزارش، تعداد کل افرادی که در طول سال به نیوزیلند مهاجرت کرده‌اند ۲۲۵ هزار نفر است. این در حالی است که تعداد نیوزیلندی‌هایی که در همین دوره زمانی از کشورشان مهاجرت کرده‌اند ۱۱۵ هزار نفر است.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

شمار نیوزیلندی‌هایی که از کشورشان مهاجرت کرده‌اند شامل ۴۳ هزار شهروند نیوزیلند است که بسیاری از آن‌ها به دنبال دریافت پیشنهاد حقوق بالاتر به استرالیا رفته‌اند. براساس یک توافق متقابل، نیوزیلندی‌ها و استرالیایی‌ها می‌توانند در هر دو کشور زندگی و کار کنند.

کر گفت: «متأسفانه ما افراد آموزش‌دیده و باهوش را از دست می‌دهیم و این چیزی است که ما را نگران می‌کند.»

گزارش اداره آمار نیوزیلند در مورد میزان مهاجرت به این کشور، سه روز قبل از برگزاری انتخابات سراسری در نیوزلند منتشر شده است. البته مهاجرت، موضوع اصلی مبارزات انتخاباتی در نیوزیلند نیست، زیرا هر دو حزب اصلی در این کشور بر افزایش هزینه‌های زندگی، کاهش مالیات و جرم و جنایت تمرکز کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استعفای گلریز قهرمان نماینده ایرانی‌تبار پارلمان نیوزیلند در پی اتهام سرقت از یک فروشگاه لباس

تصویب قانون جنجالی مهاجرت در بریتانیا؛ سازمان ملل: قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند

آغاز سال ۲۰۲۴ در نیوزیلند؛ تصاویری از آتش‌بازی ویژه سال نو بر فراز برج اوکلند