Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

Trump Fraud Lawsuit
Trump Fraud Lawsuit Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسیدگی به پرونده حقوقی که ممکن است نتیجه آن منجر به کاهش کنترل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر برخی از با ارزش‌ترین دارایی‌هایش شود، روز دوشنبه در دادگاه نیویورک آغاز شد.

آگهی

جلسه دادگاه در حالی آغاز می‌شود که رئیس جمهور پیشین آمریکا، این پرونده را یک «کلاهبرداری» با انگیزه سیاسی خوانده و در مقابل دادستان اعلام کرده است که او را در قبال تمام تخلفاتش پاسخگو خواهد کرد.

در این پرونده که از سوی لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک مطرح شده، دونالد ترامپ به فریب دادن بانک‌ها و شرکت‌های بیمه‌ آن هم از مسیر اغراق‌ در میزان واقعی ثروت خود در صورت‌های مالی، متهم شده است.

دادستان جیمز می‌گوید دونالد ترامپ مرتکب فهرست بلندی از دروغگویی هنگام گزارش میزان دارایی‌ها و صورتحساب‌های مالی خود به بانک‌ها شده و دارایی خود را بسیار بیشتر از رقم واقعی اعلام کرده تا به این ترتیب بتواند وام و امتیازات مالی بیشتری دریافت کند.

خانم جیمز مدعی است که ترامپ در مورد دارایی‌های خود تا ۳.۶ میلیارد دلار اغراق کرده است و در برخی موارد میزان این اغراق تا ۱۰ برابر ارزش واقعی آن دارایی بوده است.

کوین والاس، نماینده دفتر جیمز در بیانیه آغاز این دادگاه و در حالی که دونالد ترامپ پشت میز دفاع نشسته بود، درباره او و شرکتش گفت: «آنها سال‌ها پشت سر هم دروغ گفتند.»

AP Photo
Trump Fraud LawsuitAP Photo

ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ میلادی، داوطلبانه برای محاکمه حاضر شد؛ اگرچه که کنترل او بر برج ترامپ و برخی دیگر از املاک و مستغلات بزرگش در خطر بود.

او هنگام ورود به دادگاه نیز گفت: «این یک کلاهبرداری و یک پرونده ساختگی است.»

او همچنین این پرونده را، تلاشی برای آزار دادنش در انتخابات خواند و افزود: «فکر نمی‌کنم مردم کشور از این پرونده حمایت کنند.»

همزمان با حضور او در دادگاه نیز کمپین او بلافاصله شروع به جمع‌آوری کمک‌های مالی کرد.

رسیدگی به این پرونده در حالی آغاز می‌شود که هفته گذشته آرتور انگورون، قاضی دادگاه ایالتی نیویورک درباره اقدام به «تقلب» ترامپ در معاملات تجاری خود، حکم داده است و چنانچه برای این حکم درخواست تجدیدنظر ارائه نشود، آنگاه ممکن است که دادگاه ترامپ را مجبور کند بخشی از دارایی‌های خود در نیویورک از جمله برج ترامپ، ساختمان اداری وال‌استریت، زمین‌های گلف و یک ملک در حومه شهر را واگذار کند.

دادستان کل به دنبال صدور حکم ۲۵۰ میلیون دلار جریمه برای ترامپ همچنین ممنوع شدن فعالیت تجاری او در نیویورک است.

لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک پیش از محاکمه روز دوشنبه، بار دیگر موضع خود را تکرار کرد و گفت که دونالد ترامپ برای سال‌ها درگیر یک «کلاهبرداری مداوم و مکرر» بوده است. او افزود: «هرچقدر هم که قدرتمند باشید و فکر کنید پول دارید، باز هم هیچ کس بالاتر از قانون نیست.»

اما کریستوفر کیس، وکیل مدافع دونالد ترامپ می‌گوید که همه صورت‌های مالی درست است و دلیل درستی این ادعایش نیز نتیجه فعالیت‌های تجاری دونالد ترامپ بوده است.

وکلای ترامپ همچنین استدلال کرده‌اند که هیچکس از این گزارش‌های مالی آسیب ندیده است و وام‌هایی که ترامپ از بانک‌ها گرفته بود بطور کامل بازپرداخت شده، شرکای تجاری پول درآوردند و شرکت خود ترامپ نیز به موفقیت بیشتری رسیده است.

بنا بر اعلام قاضی، رسیدگی به این پرونده احتمالا تا ماه دسامبر طول خواهد کشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم

مناظره انتخاباتی جمهوری‌خواهان بدون حضور دونالد ترامپ برگزار شد

دو زن جسد پیرمردی را به بانک بردند و از حسابش برداشت کردند