Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جوان ایتالیایی به خاطر دستمزد پایینی که گرفته بود با ویدئویی در تیک‌تاک کارفرمایش را به چالش کشید

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به تازگی ویدئویی در تیک‌تاک منتشر شده که در آن بحث میان یک کارگر رستوران و کارفرمایش بر سر دستمزد پایین را نشان می‌دهد. این ویدئو که در عرض سه روز ۵۰۰ هزار بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شده، توجه رسانه‌ها را به طور گسترده به خود جلب کرده است.

آگهی

در این ویدئو، محمد نشان داده می‌شود که در رستورانی در شهر مودنا کار می‌کند. او به تازگی شیفت شش ساعته خود را که از شش بعد از ظهر تا نیمه شب ادامه داشته را به پایان رسانده است. محمد در این ویدئو می‌گوید که به ده‌ها مشتری خدمات ارائه کرده و برخی از آنها، آنقدر با او بد رفتار کرده‌اند که چند بار می‌خواسته گریه کند. 

آنطور که در ویدئو مشخص است، هنگام دریافت دستمزد، کارفرما فقط ۲۰ یورو به محمد می‌دهد. درو اقع کمی بیش از سه یورو در ساعت و بدون حق بیمه و حق بازنشستگی. محمد اعتراض می‌کند و بعد تصمیم می‌گیرد بحث را به صورت زنده در اکانت کاربری تیک‌تاک خود پخش کند. 

پس از پخش این ویدئو، اتحادیه‌های کارگری ایتالیا در بیانیه‌ای مشترک «سواستفاده‌های رایج در بسیاری از بخش‌ها» را محکوم کردند. 

استفانو کورگی، رییس مجموعه‌ای از رستوران‌داران در شهر مودنا گفت: «همه ما اینطور نیستیم.»

ایتالیا، فنلاند، سوئد، دانمارک و اتریش از جمله کشورهای اتحادیه اروپا هستند که در آنها حداقل دستمزد قانونی وجود ندارد و دستمزدها تنها با توافق طرفین تعیین می‌شود. 

اپوزیسیون چپ میانه امسال طرحی را با هدف ایجاد حداقل دستمزد خالص ۸ یورو در ساعت ارائه کرد. اما ائتلاف راست میانه و راست افراطی به رهبری جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا از پذیرفتن آن امتناع کردند. 

محمد در ویدئوی خود می‌گوید: «کمرم شکست. اینطور می‌خواهید جوانان کار کنند؟ آنها می‌گویند که جوانان ایتالیایی نمی‌خواهند کار کنند. چطور می‌توانی چنین چیزی بگویی؟ شرم بر شما، کارفرمایان ایتالیایی.» در ادامه ویدئو رستوران‌دار که از دعوا خسته شده، ۵۰ یورو به محمد می‌دهد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

محمد به یک روزنامه محلی گفت: «من بیکار هستم. رزومه‌ام را برای همه جا فرستاده‌ام اما پاسخی دریافت نکرده‌ام.»

بر اساس گزارش مرکز آمار ایتالیا، بیکاری جوانان این کشور با نرخ ۲۱ درصدی یکی از بالاترین نرخ‌ها در اروپا است و سه برابر نرخ کلی بیکاری ایتالیا می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در کدام کشور اروپایی می‌توانید سالی ۷۴‌هزار یورو حقوق بگیرید؟ متوسط درآمد در اروپا چقدر است؟

ایتالیا مقام بزرگترین تولید کننده شراب جهان را از دست داد

اعتصاب و تظاهرات صدها کارگر شرکت سامسونگ به سبک کره‌ای