فرار از رستوران پس از خوردن شام؛ با دستور نخست‌وزیر ایتالیا صورتحساب گردشگران خاطی پرداخت شد

عکس تزئینی
عکس تزئینی Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از مداخله مستقیم خانم جورجا ملونی نخست‌وزیر ایتالیا، سفارت این کشور در آلبانی اعلام کرد صورتحساب شام گردشگران ایتالیایی را که از رستوران فرار کرده بودند، پرداخت کرده است.

آگهی

ماجرای عدم پرداخت صورتحساب شام گردشگران ایتالیایی و پا به فرار گذاشتن آن‌ها از رستورانی در شهر زیبای برات در مرکز آلبانی، در رسانه‌های آلبانیایی و شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد.

ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی نیز اعلام کرد که در دیدار این هفته خود با خانم ملونی این موضوع را در میان گذاشته و او هم بلافاصله وارد عمل شده است. گویا خانم ملونی نیز خودش در حال گذراندن تعطیلات در آلبانی بوده است.

آقای راما در گفتگو با روزنامه ایتالیایی لا استامپا گفت: «او چهره خود را در هم کشید و به سفیر دستور داد که برو و صورت‌حساب این احمق‌ها را بپرداز و بیانیه آن را‌ منتشر کن! آبروی ایتالیا با این چیزها از دست نمی‌رود!»

آسوشیتدپرس
ادی راما و جورجا ملونی در نشستی به تاریخ ششم دسامبر ۲۰۲۲ در شهر تیراناآسوشیتدپرس

ایتالیایی‌ها تابع قوانین هستند

سفارت ایتالیا در آلبانی روز جمعه تأیید کرد که به دستور خانم ملونی عمل کرده و به گفته رسانه‌های ایتالیایی، مبلغ ۸۰ یورو فاکتور شام این چهار گردشگر را پرداخت کرده است.

در بیانیه این سفارتخانه آمده است که «به توصیه نخست‌وزیر جورجا ملونی، صورتحسابی را که توسط جمعی از گردشگران ایتالیایی در رستورانی در شهر برات پرداخت نشده بود، تسویه کردیم. ایتالیایی‌ها به قوانین احترام می‌گذارند و بدهی‌های خود را می‌پردازند و ما امیدواریم که از این قبیل داستان‌ها تکرار نشود».

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

افزایش قیمت‌ها در ایتالیا، مردم این کشور را بر آن داشته تا برای گذران تعطیلات تابستانی خود به کشور آلبانی در آن سوی دریای آدریاتیک بروند و از امکانات ارزان و سواحل خلوت‌تر آن لذت ببرند.

شهر تاریخی برات در فهرست یونسکو قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای پارلمان ایتالیا علیه اصلاحات مدنظر صندوق نجات اروپا؛ معاهده کمک به بانک‌های ورشکسته معلق شد

مجازات یک ژنرال ارتش در ایتالیا به دلیل «غیرطبیعی» خواندن همجنسگرایان

شکایت نخست‌وزیر ایتالیا از خواننده «پلاسیبو»؛ جورجا ملونی نژادپرست و فاشیست خوانده شد