Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پنتاگون یک وبسایت جامع درباره اطلاعات مرتبط با یوفوها راه‌اندازی می‌کند

UFOs
UFOs Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت دفاع آمریکا از راه‌اندازی «وبسایتی جامع» برای انتشار اطلاعات مرتبط با پدیده‌های غیرعادی ناشناس (UAP) که بیشتر با عنوان بشقاب‌پرنده یا UFO شهرت دارند، خبر داد.

آگهی

پت رایدر، سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد که اطلاعات و عکس‌های پرونده‌های حل و فصل شده پدیده‌های غیرعادی ناشناس به محض این که از حالت محرمانه خارج شوند روی این وبسایت که به عنوان یک مرکز اطلاعات عمل می‌کند، قرار خواهند گرفت. 

آقای رایدر گفت: «دیگر محتویات وبسایت شامل گزارش روند بررسی پرونده‌ها، سوالات متداول، لینک‌‌های گزارش‌های رسمی، بیانیه‌های مطبوعاتی و دیگر منابعی است که ممکن است برای عموم مفید باشند. وزارت دفاع متعهد به شفاف‌سازی اقدامات دفتر حل مسائل غیرعادی در همه زمینه‌ها در مورد پدیده‌های غیرعادی ناشناس برای مردم آمریکا است.»

Andrew Harnik/Copyright 2023 The AP. All rights reserved
پت رایدر، سخنگوی پنتاگونAndrew Harnik/Copyright 2023 The AP. All rights reserved

ماموریت این وبسایت که توسط دفتر «حل مسائل غیرعادی در همه زمینه‌ها» اداره می‌شود، «حداقل‌سازی غافلگیری فنی و اطلاعاتی در مواجهه با پدیده‌های غیرعادی ناشناس در زمینه‌های مرتبط با امنیت ملی» عنوان شده است.

اگرچه مدت‌هاست که مردم نسبت به موضوع اشیاء ناشناس علاقه نشان می‌دهند، اما توجهات به این موضوع در ژوئیه گذشته پس از شهادت سه نظامی کهنه‌کار در مقابل کنگره مبنی بر پنهان‌کاری شدید دولت در مورد چیزهایی که به عنوان اشیاء مرموز شناخته می‌شوند، افزایش یافت. 

رابرت گارسیا، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده نیز در این باره گفت: «پدیده‌های غیرعادی ناشناس، هرچه که هستند، ممکن است تهدیدی جدی برای ارتش و هواپیماهای غیرنظامی ما باشند و این مساله باید درک شود. ما باید ارائه گزارش بیشتر در مورد این پدیده‌ها را تشویق کنیم. هرچه بیشتر بدانیم، ایمن‌تر خواهیم ماند.»

بر اساس بیانیه مطبوعاتی پنتاگون قرار است تا پاییز سال جاری سازوکار گزارش‌دهی روی این وبسایت راه‌اندازی شود که از طریق آن کارمندان دولت، پیمانکاران و نظامیانی که از برنامه‌های ایالات متحده مطلعند بتوانند فعالیت‌های اخیر UAPها را گزارش دهند. سازوکار جداگانه‌ای نیز برای گزارش‌دهی مردم تا چند ماه آینده روی این وبسایت قرار خواهد گرفت.

باتوجه به گزارش‌هایی‌ که تاکنون در این وبسایت ثبت‌ شده، شایع‌ترین ویژگی‌های UAPها این است که آن‌ها گرد هستند، در ارتفاع تقریبی ۱۰ تا ۳۰ هزار پایی پرواز می‌کنند، اندازه‌ای بین یک تا چهار متر دارند و به رنگ‌های سفید و نقره‌ای یا بی‌رنگ و شفاف دیده شده‌اند.  

برای برخی از UAPها در گزارش‌های دولتی توضیح خاصی ارائه نشده است اما برخی دیگر به عنوان بالون، پهپاد یا حتی پرندگان و موارد مربوط به رویدادهای آب و هوایی شناسایی شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین نشست عمومی ناسا پیرامون بشقاب‌پرنده‌ها؛ آیا تحقیقات جدید راز مگویی را برملا خواهند کرد؟

ناسا برای مطالعه «بشقاب‌پرنده‌ها» تیم تحقیقاتی تشکیل می‌دهد

ناسا برای صرفه‌جویی هزینه‌های توسعه فناوری‌هایش نظر مردم را جویا می‌شود