Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر خارجه ایران در لبنان با حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله دیدار کرد

دیدار وزیر امور خارجه ایران با رهبر حزب‌الله لبنان
دیدار وزیر امور خارجه ایران با رهبر حزب‌الله لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که به لبنان سفر کرده است علاوه بر مقام‌های این کشور با حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان نیز دیدار کرد.

آگهی

انتظار می‌رود او در این سفر با رهبران دو گروه فلسطینی حماس و جهاد اسلامی نیز ملاقات کند. سفر حسین امیرعبداللهیان به لبنان همزمان با افزایش تنش‌ها در مرز این کشور با اسرائیل صورت گرفت.

در همین راستا حسن نصرالله در دیدار با حسین امیرعبداللهیان به اسرائیل هشدار که «محاسبه خطا» از سوی این کشور «واکنش پشیمان‌کننده» حزب‌الله را در پی خواهد داشت. 

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه ماموریت نیروهای حافظ صلح این سازمان را در لبنان تمدید کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کمک احتمالی ایران به لبنان برای تامین برق این کشور یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در جریان سفر حسین امیرعبداللهیان به لبنان بود. او در همین زمینه از آمادگی تهران برای احداث نیروگاه برق در لبنان سخن گفت. 

حسین امیرعبداللهیان در دیدار با رئیس مجلس لبنان نیز روند پیشرفت روابط با عربستان سعودی را «مثبت» ارزیابی کرد. او همچنین از «گفت‌وگوهای آشکار و محرمانه» برخی دیگر از کشورها برای عادی‌سازی روابط با تهران خبر داد.

 وزیر امور خارجه ایران گفت: «تعدادی دیگر کشورها در حال گفت و گوهای آشکار و محرمانه با ما هستند برای بازگرداندن روابط به حالت طبیعی. بر شما پوشیده نیست بعد از قطع روابط دیپلماتیک عربستان با تهران، تعدادی از کشورها روابط خود را به حالت تعلیق درآوردند.»

حسین امیرعبداللهیان پیش از این در سفر به سوریه با بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور نیز گفتگو کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خلاء قدرت در بیروت؛ پارلمان لبنان برای بار دوازدهم در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند

نخست‌وزیر لبنان در گفتگو با یورونیوز: توافق تهران و ریاض برای ما پیامد مثبت خواهد داشت

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است