Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فیفا رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را بابت بوسه اجباری تعلیق کرد

لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در جلسه مجمع عمومی این فدراسیون
لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در جلسه مجمع عمومی این فدراسیون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) روز شنبه لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را به طور موقت از مقامش تعلیق کرد.

آگهی

این تصمیم در پی خودداری لوئیس روبیالس از کناره‌گیری از مقامش بابت بوسیدن لب‌های جنی هرموسو، بازیکن تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا اتخاذ شد. 

جنی هرموسو تاکید می‌کند که این حرکت لوئیس روبیالس در مراسم اهدای جام قهرمانی به تیم ملی زنان اسپانیا، با رضایت او همراه نبوده است. 

در بیانیه فیفا آمده که لوئیس روبیالس به طور موقت از همه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین‌المللی تعلیق شده است. فدراسیون بین‌المللی فوتبال مدت زمان این تعلیق را دست‌کم ۹۰ روز اعلام کرده است.

جنی هرموسو جمعه‌شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان مراسم اهدای قهرمانی تیم اسپانیا در برابر لوئیس روبیالس، خودش را «آسیب‌پذیر و قربانی یک تهاجم» حس کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا با وجود فشارهای فزاینده، روز جمعه در جلسه مجمع عمومی این نهاد گفت که قصد ندارد از مقامش کناره‌گیری کند. این در حالی است که رسانه‌های اسپانیا پیش از آن از قصد او برای استعفاء خبر داده بودند.

لوئیس روبیالس در سخنان روز جمعه خود از آنچه او «فمینیسم تقلبی» خواند انتقاد کرد. رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا همچنین مدعی شد که جنی هرموسو با اینکه او لب‌هایش را در مراسم قهرمانی این کشور در سیدنی ببوسد، موافق بوده است.

بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا اعلام کرده‌اند که در صورت ادامه کار لوئیس روبیالس دیگر حاضر نیستند که برای کشورشان به میدان بروند. جنجال بر سر حرکت لوئیس روبیالس در مراسم قهرمانی تیم ملی زنان اسپانیا اکنون به «می تو (Metoo) در فوتبال اسپانیا» معروف شده است. 

روایت‌های زنان و برخی مردان از اذیت و آزارهای جنسی طی سال‌های گذشته به جنبش «من هم» (Metoo) معروف شده بود. 

یولاندا دیاز، وزیر کار اسپانیا و نفر سوم دولت این کشور نیز در واکنش به خودداری لوئیس روبیالس از کناره‌گیری از مقامش خواستار تدابیر «اضطراری» و مداخله دولت در این پرونده شده بود. 

بنا به قوانین اسپانیا بوسیدن بدون رضایت لب‌های یک نفر مصداق آزار جنسی است و جرم محسوب می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوسه دردسرساز؛ جنی هرموسو خواستار مجازات رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا شد

بوسه‌ای با جلوه آزارجنسی؛ درخواست دولت اسپانیا برای اقدام فوری علیه رئیس فدراسیون فوتبال

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها