Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بوسه‌ای با جلوه آزارجنسی؛ درخواست دولت اسپانیا برای اقدام فوری علیه رئیس فدراسیون فوتبال

لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در مراسم اهدای جوایز پس از فینال جام جهانی ۲۰۲۳ در سیدنی
لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در مراسم اهدای جوایز پس از فینال جام جهانی ۲۰۲۳ در سیدنی Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حواشی رخداد لب‌بوسی به جای روبوسی و دیده‌بوسی میان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا و هافبک تیم ملی زنان این کشور نه تنها پس از چهار روز فروکش نکرده بلکه زمزمه لزوم برکناری و مجازات آقای روبیالس شنیده می‌شود.

آگهی

دولت اسپانیا روز چهارشنبه خواستار تحقیقات شفاف و اقدامی فوری فدراسیون فوتبال این کشور در مورد بوسه لوئیس روبیالس، رئیس این فدراسیون بر لبان جنیفر(جنی) هرموسو، هافبک تیم ملی زنان این کشور، در جریان مراسم اهدای مدال‌ها و کاپ قهرمانی جام جهانی فوتبال شد. 

خانم هرموسو بلافاصله پس از پایان مراسم در خصوص پیش‌آمد بوسه غیر مرسوم میان او و رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت که این مدل بوسیده شدن از سوی آقای روبیالس اصلا خوشایندش نبوده ولی سپس اعلام کرد: «این بوسه ناشی از شادی فراوان ناشی از قهرمانی در جام جهانی بود. رئیس فدراسیون و ما ارتباط خوبی با هم داریم، رفتار او با همه ما فوق‌العاده بود. ما قهرمان جام جهانی زنان شده‌ایم و نمی‌خواهیم از موضوع اصلی منحرف شویم.» هافبک ۳۳ ساله تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا سپس تاکید کرد: «این یک ژست طبیعی محبت‌آمیز دو طرفه و خودجوش بود.»

آقای روبیالس هم تحت فشار برخی مقام‌های دولتی از جمله وزیر برابری جنسیتی و سرپرست وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا که رفتار او را مصداق آزار و خشونت جنسی دانسته و تقبیح کرده بودند، عصر دوشنبه با انتشار ویدیویی رسما از «رفتار سهوی» خود عذرخواهی و تاکید کرد که به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال باید بیش از پیش مراقب رفتارهای خود باشد. 

اما با ادامه حواشی این بوسه در شبکه‌های اجتماعی، پدرو سانچز، نخست وزیر سوسیالیست اسپانیا روز سه‌شنبه اعلام کرد که عذرخواهی آقای روبیالس کافی نیست. فدراسیون فوتبال این کشور هم با هدف بررسی جدی‌تر این رخداد از برگزاری جلسه اضطراری روز جمعه خبر داد تا بتواند حواشی پیش‌آمده برای رئیس خود را مدیریت کند. 

با این وجود، ویکتور فرانکو، رئیس شورای ورزش این کشور(CSD)، روز چهارشنبه گفت که در صورت مشاهده هرگونه کوتاهی از سوی فدراسیون فوتبال برای بررسی فوری و شفاف این پرونده، این شورا وارد عمل می‌شود و پرونده آقای روبیالس را به دادگاه ورزش اسپانیا ارسال خواهد کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

نمایندگان احزاب چپ‌گرا، برخی باشگاه‌های فوتبال اسپانیا و حتی تعدادی از فوتبالیست‌های فمینیست نیز خواستار برکناری آقای روبیالس هستند. در همین حال، مگان راپینو، مهاجم شناخته شده تیم ملی فوتبال زنان آمریکا، اقدام رئیس فدراسیون اسپانیا را مصداق بارز «زن‌ستیزی، تبعیض جنسی و حمله فیزیکی» عنوان کرد. 

یولاندا دیاز، معاون نخست‌وزیر و رهبر ائتلاف احزاب چپ‌گرای اسپانیا (سومار) نیز خواستار مجازات متناسب آقای روبیالس به دلیل آن چه که « آزار و اذیت جنسی و تجاوز به یک زن» توصیف کرده، شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیفا رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را بابت بوسه اجباری تعلیق کرد

دولت دانمارک لایحه ممنوعیت قرآن‌سوزی را به پارلمان می‌برد

دلیل غیرفوتبالی برای تعویض‌های یامال بازیکن نوجوان اسپانیا؛ آیا پای قانون کار آلمان در میان است؟