Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خرید ماده‌ای شیمیایی برای خودکشی؛ مرگ ۸۸ نفر در بریتانیا مورد بررسی قرار می‌گیرد

پلیس بریتانیا
پلیس بریتانیا Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره مبارزه با جرائم در بریتانیا اعلام کرد در حال تحقیق درباره مرگ ۸۸ نفر در این کشور است که از سایت‌های اینترنتی کانادا ماده‌ای شیمیایی با قابلیت استفاده برای خودکشی خریداری کرده بودند.

آگهی

به گزارش رسانه‌های بریتانیا اداره مبارزه با جرائم در این کشور در ماه آوریل اطلاعاتی دریافت کرد که نشان می‌داد چند نفر از سایت‌های اینترنتی کانادا ماده‌ای شیمیایی خریداری کرده‌اند. 

بررسی‌های بیشتر نشان داد که در مجموع ۲۳۲ نفر در بازه‌ای دو ساله این ماده شیمیایی را از سایت‌های اینترنتی کانادا تهیه کرده بودند. از این تعداد ۸۸ نفر اکنون دیگر در قید حیات نیستند. 

اداره مبارزه با جرائم در بریتانیا تاکید کرده که در مقطع کنونی هنوز ارتباط بین مرگ این افراد و ماده شیمیایی خریداری‌شده ثابت نشده است.

مقام‌های کانادا ماه مه سال جاری یک مرد ۵۷ ساله را به اتهام «مشاوره و کمک به خودکشی» بازداشت کرده بودند. فرد مظنون که کنت لاو نام دارد متهم است که به دو نفر برای خودکشی «مشاوره و کمک» ارائه کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته پلیس کانادا کنت لاو همچنین متهم است که از چند سایت اینترنتی برای «پخش و تبلیغ» ماده‌ای شیمیایی استفاده کرده بود. بنا به اعلام پلیس کانادا مصرف مقدار مشخصی از این ماده شیمیایی باعث کاهش اکسیژن خون، تنگی نفس و مرگ می‌شود. 

مقام‌های کانادا بر این باور هستند که کنت لاو دستکم ۱۲۰۰ بسته پستی به بیش از ۴۰ کشور جهان فرستاده بود. با این حال مشخص نیست که چه تعداد از این بسته‌ها حاوی ماده شیمیایی مورد نظر بود. 

به گفته رسانه‌های بریتانیا تحقیق‌های دیگری در همین زمینه در چند کشور از جمله آمریکا، ایتالیا، استرالیا و نیوزیلند در جریان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرستاری که در پرونده قتل ۷ نوزاد و تلاش برای کشتن ۶ نوزاد دیگر مجرم شناخته شد: من شیطانم

دستگیری فرد مظنون به قتل پس از کشف سه جسد در ناتینگهام

مرد نروژی پس از حدود ۲۱ سال تحمل زندان از اتهام تجاوز و قتل تبرئه شد