Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مرد نروژی پس از حدود ۲۱ سال تحمل زندان از اتهام تجاوز و قتل تبرئه شد

تبرئه مرد نروژی پس از حدود ۲۱ سال از اتهام تجاوز و قتل
تبرئه مرد نروژی پس از حدود ۲۱ سال از اتهام تجاوز و قتل Copyright کانوا پرو
Copyright کانوا پرو
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در نروژ روز جمعه ۲۱ اکتبر مردی را که حدود ۲۱ سال پیش به اتهام تجاوز و قتل دو دختربچه بازداشت و روانه زندان شده بود، تبرئه کرد.

آگهی

دادگاهی در نروژ روز جمعه ۲۱ اکتبر مردی را که حدود ۲۱ سال پیش به اتهام تجاوز و قتل دو دختربچه بازداشت و روانه زندان شده بود، تبرئه کرد.

ویگو کریستیانسن که در همه مراحل بازجویی‌ها و دادگاه‌ها منکر قتل «استین سوفی سورسترونن» ۸ ساله و «لنا اسلگدال پاولسن» ۱۰ ساله بود در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ به اتهام تجاوز و قتل به سنگین‌ترین مجازات در آن زمان یعنی ۲۱ سال زندان با امکان تمدید، محکوم شد.

جسد این دو دختر که برای شنا به دریاچه‌ای در منطقه‌ای جنگلی در جنوب نروژ رفته بودند در ماه مه ۲۰۰۰ پیدا شد.

بازگشایی پرونده قتل این دو دختر در سال گذشته مشخص کرد که تلفن ویگو کریستیانسن در زمان مورد ادعا با محل جنایت فاصله داشته است. به این ترتیب شهادت «یان هلگه اندرسن» که دوستش ویگو کریستیانسن را درگیر این پرونده کرده بود، بی اعتبار شد.

یورن سیگورد مارود، دادستان کل نروژ در یک نشست مطبوعاتی گفت: «این پرونده عواقب بسیار غم‌انگیزی داشت، به ویژه برای آقای کریستیانسن که بیش از ۲۰ سال از عمر خود را در زندان گذراند و به همین دلیل بخش زیادی از زندگی خود را از دست داد و همینطور برای نزدیکان او.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ویگو کریستیانسن که سال گذشته از زندان آزاد شد، اکنون ۴۳ ساله است. او می‌تواند بیش از ۳ میلیون یورو به عنوان غرامت از دولت نروژ مطالبه کند.

اینک پرونده یان هلگه اندرسن که او نیز به اتهام همکاری با آقای کریستیانسن به ۱۹ سال زندان محکوم شده بود، به گفته دادستان نروژ، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرید ماده‌ای شیمیایی برای خودکشی؛ مرگ ۸۸ نفر در بریتانیا مورد بررسی قرار می‌گیرد

دادگاه حقوق بشر اروپا، بلژیک را به‌دلیل نقض حقوق قاتلی که ۵ عضو یک خانواده‌ را کشته بود محکوم کرد

جمعه شب خونین زوج همجنسگرا؛ دیپلمات آلمانی متهم به قتل: شوهرم زیاد مشروب می‌نوشید