شهری بدون پلیس در مینه‌سوتا؛ همه ماموران در اعتراض به دستمزد پایین استعفا دادند

عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر کوچک «گودهو» در ایالت مینه‌سوتای آمریکا به‌زودی بدون پلیس خواهد ماند؛ چراکه رئيس اداره پلیس شهر و همه افسرانش به دلیل دستمزد کم دیگر قصد ندارند به کار خود ادامه دهند.

آگهی

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، در حال حاضر تنها جاش اسمیت، رئيس پلیس شهر به همراه یکی دیگر از افسران در اداره حضور دارد؛ اما آنها نیز پیش از این استعفا داده‌اند و به این ترتیب در تاریخ ۲۳ اوت استعفای آنها رسمی خواهد شد و دیگر در محل کار حاضر نخواهند شد.

جاش اسمیت استعفای خود را در ۹ اوت تحویل مقامات داد و پس از او نیز دیگر افسران تمام وقت و پنج کارمند پاره‌وقت این اداره تا روز جمعه و پس از اطلاع از کناره‌گیری اسمیت، از سمت خود استعفا دادند. 

آلن اندرسون، شهردار گودهو روز دوشنبه پس از یک جلسه اضطراری در شورای شهر با تایید این خبر گفت: «این یک اتفاق دلخراش برای ما است.» 

مقام‌های شورای شهر گفتند که از کلانتر درخواست می‌کنند که به کار خود باز گردد و تلاش خواهند رضایت او را جلب کنند. 

اسمیت به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است. او پیش‌تر در ماه ژوئيه به شورای شهر گفته بود که پول کافی برای حفظ افسران در اختیار ندارد و در نتیجه نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد. 

او در جلسه در شورای شهر گفته بود: «در حالی که ادارات کوچکتر دست‌کم ساعتی ۳۰ دلار حقوق پرداخت می‌کنند شما می‌خواهید با ساعتی ۲۲ دلار افسر داشته باشید؟ مطمئن باشید که با این عددها دیگر کسی را نخواهید دید که در اداره پلیس کار کند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شهردار می‌گوید این استعفاهای دسته‌جمعی تعجب آور بوده؛ زیرا شورا در اوایل سال جاری به افسران ۵ درصد افزایش دستمزد داده و حقوق اسمیت هم به سالانه ۱۳ هزار دلار رسیده است. 

گودهو در جنوب شرقی مینه‌سوتا واقع شده و حدود ۱۳۰۰ نفر در آنجا زندگی می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افسر پلیس لاس وگاس به دلیل حمله به سه کازینو و سرقت ۱۶۵ هزار دلار گناهکار شناخته شد

چهارمین قربانی مسلمان در نیومکزیکو؛ پلیس آمریکا از ارتباط احتمالی بین قتل‌ها سخن گفت

پلیس آمریکا از دستگیری مظنون حمله به مراسم روز استقلال آمریکا خبر داد