Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد

ابزار اینترنتی یک شبکه تبهکار فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا
ابزار اینترنتی یک شبکه تبهکار فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس استرالیا روز سه‌شنبه اعلام کرد ۱۹ عضو یک شبکه فعال در زمینه سوء استفاده جنسی از کودکان را با کمک سازمان اطلاعات داخلی و امنیتی ایالات متحدهٔ آمریکا دستگیر کرد.

آگهی

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ماموران پلیس استرالیا ضمن متلاشی کردن این شبکه تبهکار و برخوردار از تشکیلاتی «پیچیده» ۱۳ کودک را از چنگال اعضای آن نجات دادند.

هلن اشنایدر، فرمانده پلیس فدرال استرالیا به خبرنگاران گفت که اعضای این شبکه که اغلب آنها از مهارت و دانش بالا در زمینه فناوری اطلاعات بهره‌مند هستند محتوای رمز گذاری شده‌ای شامل ویدئو و تصاویر مستهجن تجاوز جنسی به کودکان را در وب تاریک (دارک وب)، نسخه موازی اینترنت که در آن ناشناس بودن کاربران تضمین می شود، به اشتراک گذاشته اند.

به گفته فرمانده پلیس فدرال استرالیا، «وسعت و کارایی ابزاری که برای جلوگیری از شناسایی و رد یابی فعالیت‌ها استفاده شده، نشان می‌دهد که این شبکه چقدر مخوف و پیچیده بوده است.»

این شبکه در چارچوب تحقیقات بین‌المللی گسترده‌تری که اف‌بی‌آی هدایت آن را برعهده داشت در استرالیا متلاشی شده است.

سازمان اطلاعات داخلی و امنیتی ایالات متحدهٔ آمریکا پیش‌تر در چارچوب تحقیقات این پرونده ۷۹ نفر را به عضویت در شبکه یاد شده متهم و دستگیر کرده بود.

تحقیقات اف‌بی‌آی برای شناسایی و دستگیری اعضای این شبکه بزرگ فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان سال ۲۰۲۱ پس از کشته شدن دو مامور پلیس فدرال خبرساز شده بود.

ماموران پلیس فدرال در جریان بازرسی از آپارتمانی در ایالت فلوریدا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که ۲ تن از آنها کشته و سه تن نیز مجروح شدند.

آسوشیتدپرس نیز در گزارشی ضمن پوشش خبر دستگیری ۱۹ فرد مرتبط با این شبکه در استرالیا آورده است که پلیس فدرال آمریکا سال گذشته به مقامات استرالیایی درباره فعالیت این شبکه در کشورشان هشدار داده بود.

افراد دستگیر شده در استرالیا ۳۲ تا ۸۱ ساله هستند و به گفته پلیس فدرال این کشور دو تن از آنها از پیش مجرم شناخته شده و به حدود ۱۵ سال زندان در قلمرو پایتخت استرالیا و پنج سال در ایالت نیو ساوت ولز محکوم شده بودند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازیگر فیلم کورساژ به سوءاستفاده تصویری از کودکان اعتراف کرد

اتحادیه اروپا برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان طرح جدیدی ارائه می‌کند

افزایش چشمگیر شکایات از سوءاستفاده جنسی کارکنان سازمان ملل متحد