نخستین نسخه چاپی مجله پلی‌بوی بعد از حمله روسیه با عکس زنی که نماد مقاومت اوکراین است، منتشر شد

جلد مجله پلی‌بوی
جلد مجله پلی‌بوی Copyright  Playboy Ukraine
Copyright  Playboy Ukraine
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولین نسخه چاپی مجله «پلی‌بوی» از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین منتشر شد. جلد مجله عکس یک مدل اوکراینی که مادر سه فرزند است را نشان می‌دهد. کسی که به نوعی نماد مقاومت اوکراین شده است و چندی پیش طی یک سوقصد یک چشم خود را از دست داد، اما جان سالم به در برد.

آگهی

ایرینا بیلوسرکووتس، یک مدل اوکراینی و مجری تلویزیونی با بیکینی فلزی و با چشم‌بندی به شکل قلب روی جلد مجله پلی‌بوی جا گرفته است. او از یک حمله مسلحانه در کی‌یف در ۲۶ فوریه سال گذشته، جان سالم به‌در برد. اما یک چشم خود را از دست داد و مجبور شدن چندین جراحی انجام دهد. 

Playboy Ukraine
ایرینا بیلوسرکووتس روی جلد مجله پلی‌بوی اوکراینPlayboy Ukraine

وی که مادر سه فرزند است در حال رانندگی با فرزندانش در یکی از محله‌های اوکراین بود که خودرویش مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت. گفته می‌شود این حمله توسط نیروهای طرفدار روسیه انجام شده است. در این حادثه او یک چشمش را از دست داد و همچنین چندین گلوله به بدنش برخورد کرد. 

بیلوسرکووتس به عنوان نماد مقاومت اوکراین ظاهر شده، اما هنوز مشخص نیست که آیا او به دلیل اینکه همسر سیاستمداری که از دستیاران شهردار کی‌یف است، مورد حمله قرار گرفته یا خیر؟

او در این مجله می‌گوید که چشم چپش در بیمارستانی در برلین تحت عمل جراحی قرار گرفته و به یاد می‌آورد که یک چشمش کور شده بوده و لوله‌های مختلفی به بدنش وصل بوده و موهایش را به دلیل جراحی تراشیده بوده‌اند. بخیه و زخم در همه جای تنش دیده می‌شده است. او می‌گوید: «من مثل هیولای فرانکشتاین بودم. فک صورتم مثل یک شاخه شکسته بود.»

او ادامه می دهد: «پزشکان در اوکراین معتقد بودند که من می‌میرم. اما من موافق نبودم.»

X-Twitter / @bukanero101
خانم بیلوسرکووتس به عنوان نماد مقاومت اوکراین ظاهر شده استX-Twitter / @bukanero101

او اکنون با نیروهای فرهنگی اوکراین در انجمنی متشکل از هنرمندان و نوازندگان همکاری می‌کند. آنها برای روحیه بخشیدن به سربازان در خط مقدم مراسم‌هایی برگزار می‌کنند. او گفت: «من دیگر چهره زیبایی ندارم. اما بقیه تنم زیباست.»

او روی جلد پلی‌بوی به عنوان بخشی از نسخه «زنان، قوی باقی می‌مانند» ظاهر شده است. این جلد مجله به «تاب‌آوری زنان اوکراین که در طول جنگ مجروح شده‌اند، اما عطش زندگی را از دست نداده و نمونه‌ای از قدرت و انگیزه هستند» تقدیم شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این شماره، اولین نسخه پلی‌بوی در ۱۸ ماه گذشته، پس از تصمیم برای انتشار آنلاین مجله از زمان شروع همه‌گیری کرونا است. ناشر این مجله گفته است که درآمد حاصل از این نسخه به تجهیزات پزشکی اورژانسی برای ارتش اوکراین اهدا خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلومبرگ: طالبان بمب‌گذاران انتحاری خود را بر سر مناقشه آب با ایران به منطقه اعزام کرده است

اوکراینی‌ها «داس و چکش» را از مجسمه سرزمین مادری کی‌یف کندند

روسیه: اوکراین سامانه موشکی جدید آمریکایی بگیرد، «منطقه حائل» را گسترش می‌دهیم