درخواست از کره جنوبی برای لغو بازی‌های «گردهمایی جهانی پیشاهنگی» در پی گرمای شدید

South Korea Weather Jamboree
South Korea Weather Jamboree Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان جهانی پیشاهنگی از کره جنوبی خواست تا بسیاری از برنامه‌های «جمبوری پیشاهنگی جهان» را که به میزبانی این کشور برگزار می‌شود لغو کند و به فکر کوتاه کردن رویداد امسال باشد؛ چراکه در پی موج شدید گرما هزاران نوجوان پیشاهنگ تصمیم به ترک اردوگاه گرفته‌اند.

آگهی

بیست و پنجمین رویداد بین‌المللی پیشاهنگی جهان طی روزهای اول تا ۱۲ اوت به میزبانی کره جنوبی برگزار می‌شود و در رویداد امسال بیش از ۴۰ هزار شرکت‌کننده از ۱۵۸ کشور جهان که اکثر آنها بین ۱۴ تا ۱۸ سال سن دارند، شرکت کرده‌اند.

اما گرمای شدید هوا که در شهر «بوان» محل اسکان پیشاهنگان به ۳۴ درجه سانتیگراد رسیده، بسیاری را گرمازده و روانه بیمارستان‌ها کرده است.

دولت کره جنوبی یک روز پیش از این اعلام کرده بود که به منظور مقابله با موج گرما و بهبود شرایط بهداشتی اردوگاه پیشاهنگان، تدابیری همچون به کارگیری «نامحدود» اتوبوس‌های مجهز به دستگاه‌های تهویه مطبوع و کامیون‌های آب سرد همچنین بسیج صدها پرسنل بهداشتی و درمانی را به اجرا گذاشته است؛ اما به نظر می‌رسد که اجرای این تدابیر بی‌نتیجه بوده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیش از ۴ هزار پیشاهنگ بریتانیایی روز شنبه به دلیل گرمای شدید، اردوگاه ساحلی را ترک کردند تا در هتل‌هایی با امکانات بهتر مستقر شوند.

پیشاهنگان آمریکایی نیز در حال آماده شدن برای ترک اردوگاه و نقل مکان به پایگاه نظامی ایالات متحده در نزدیکی سئول، پایتخت کره جنوبی هستند.

سازمان جهانی پیشاهنگی اعلام کرد که از سازمان‌دهندگان رویداد امسال در کره جنوبی خواسته است که «گزینه‌های جایگزین را برای پایان دادن به رویداد آنهم زودتر از موعد مقرر در نظر بگیرند».

در بیانیه‌ای این سازمان آمده است: «اگر سازمان‌دهندگان تصمیم به ادامه کار بگیرند، باید تضمین‌های قوی‌تری ارائه دهند که نشان می‌دهد آن‌ها هر کاری که ممکن است برای رسیدگی به مشکلات ناشی از موج گرما انجام خواهند داد.»

کره جنوبی روز جمعه و در حالی که دمای هوا در سراسر این کشور بین ۳۵ تا ۳۸ درجه سانتیگراد در نوسان بود، هشدار آب و هوای گرم خود را برای اولین بار در چهار سال گذشته به بالاترین سطح رساند.

وزارت کشور و ایمنی کره جنوبی نیز اعلام کرد که از ۲۰ ماه مه تاکنون، دست‌کم ۱۹ نفر بر اثر بیماری‌های ناشی از گرما در سراسر این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان‌دهندگان کره‌ای این رویداد بین‌المللی می‌گویند فعالیت‌هایی را که نیاز به تلاش فیزیکی سخت پیشاهنگان دارد لغو کرده‌اند. وزارت خارجه سئول نیز در حال تشکیل یک گروه ویژه برای رسیدگی به نگرانی‌های مطرح‌شده از سوی دفاتر دیپلماتیک خارجی در مورد ایمنی این رویداد است.

مدت‌ها قبل از آغاز این رویداد، منتقدان نگرانی‌های خود را درباره آوردن جمع بزرگی از نوجوانان به این اردوگاه ساحلی که در واقع یک منطقه وسیع و بدون درخت است و در مقابل گرمای تابستان محافظت نمی‌شود، اعلام کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردهمایی جهانی پیشاهنگی؛ کره جنوبی میلیون‌ها دلار برای مقابله با گرمازدگی شرکت‌کنندگان هزینه می‌کند

در دل مرکز بازآموزی «هاناوون»؛ فراریان کره شمالی چگونه در کره جنوبی پذیرش می‌شوند؟

سیل و رانش زمین در کره جنوبی؛ تعداد قربانیان به ۴۰ نفر رسید