تعادل میان کار و زندگی؛ فرانسوی‌ها دو برابر آمریکایی‌ها وقت صرف خوردن و نوشیدن می‌کنند

پاریس
پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بررسی سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) در مورد وضعیت تعادل کار و زندگی در میان ۲۸ کشور مورد مطالعه عضو این سازمان نشان می‌دهد که هر فرد ۱۶ تا ۶۴ ساله به طور متوسط روزانه ۹۵ دقیقه معادل یک ساعت و ۳۵ دقیقه از زمان خود را سر میز صبحانه، ناهار، شام و میان‌وعده‌ها سپری می‌کند.

آگهی

در میان کشورهای مورد بررسی، فرانسوی‌ها با صرف روزانه ۲ ساعت و ۱۳ دقیقه برای خوردن غذا و نوشیدن صدرنشین هستند. آمریکایی‌ها هم با اختصاص ۶۲ دقیقه یا کمی دو دقیقه بیشتر از یک ساعت در روز برای صرف غذا و نوشیدن قعرنشین هستند. 

نتایج این بررسی نشان می‌دهد که فرانسوی‌ها تقریبا دو برابر آمریکایی‌ها برای غذا خوردن و نوشیدن زمان صرف می‌کنند. 

در مجموع، مردم چهار کشور فرانسه، یونان، ایتالیا و اسپانیا روزانه بیش از دو ساعت از زمان خود را پای میزهای غذاخوری و صرف نوشیدنی‌های سرد و گرم در خانه، رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها سپری می‌کنند. 

بررسی سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی همچنین نشان می‌دهد که مردم چهار کشور فرانسه، یونان، ایتالیا و اسپانیا در میان پنج کشوری قرار دارند که کمترین زمان روزانه خود را صرف کسب درآمد می‌کنند. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

نتایج این بررسی نشان می‌دهد که یونانی‌ها با اختصاص روزانه ۱۲۰ دقیقه یا دو ساعت برای فعالیت‌های منتج به کسب درآمد قعرنشین هستند. در مجموع، کشورهای اسپانیا، فرانسه، بلژیک، ایتالیا و یونان کمتر از ۱۵۲ دقیقه در روز کار می‌کنند.

در مقابل، ژاپنی‌ها با ۲۸۲ دقیقه بیشترین زمان را صرف کسب درآمد می‌کنند. 

سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی در این گزارش تصریح کرده که متوسط‌های روزانه را بر پایه ۷ روز هفته و بدون کسر تعطیلات پایان هفته محاسبه کرده‌است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش دستمزد‌ها در اتحادیه اروپا؛ کدام کشورها بالاترین حقوق ساعتی را پرداخت می‌کنند؟

رسیدن به آرامش؛ ۷ نوع استراحت که هرکسی در طول روز به آن نیاز دارد

اروپایی‌ها چند ساعت کار می‌کنند؟ آیا ساعات کار بیشتر یعنی بازدهی بهتر؟