جام جهانی فوتبال زنان؛ پیروزی هلند و توقف فرانسه در مقابل جامائيکا

جام جهانی زنان ۲۰۲۳
جام جهانی زنان ۲۰۲۳ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارم مسابقات جام جهانی فوتبال زنان با پیروزی ارزشمند هلند و توقف فرانسه مقابل جامائیکا به پایان رسید.

آگهی

در چارچوب روز چهارم مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ زنان که به صورت مشترک در دو کشور استرالیا و نیوزیلند برگزار می‌شود، از گروه E دو تیم هلند و پرتغال به مصاف یکدیگر رفتند.

 از آنجایی که آمریکای قدرتمند در این گروه حضور دارد، کسب پیروزی در این مسابقه می‌توانست برای صعود به مرحله بعد ضروری باشد و این هلندی‌ها بودند که موفق شدند با یک گل حریف خود را شکست دهند. 

در بازی‌های این گروه، پیشتر آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی موفق شده بود ویتنام را به ۳ گل شکست دهد. هلندی‌ها در دوره قبل در فینال برابر آمریکا مغلوب شدند و حالا در مرحله گروهی قصد دارند انتقام آن شکست را از حریف نامدار خود بگیرند. 

در پایان بازی‌های روز نخست این گروه، آمریکایی‌ها با ۳ امتیاز و تفاضل گل بهتر در رده نخست قرار دارند و بعد از آن هلند با امتیاز مشابه در رده دوم ایستاده است. پرتغال و ویتنام هم بدون امتیاز و بنا به تفاضل گل در رده‌های سوم و چهارم  قرار دارند. 

اما در بازی‌های گروه F یکی از شگفتی‌های این مسابقات رقم خورد و جامائيکا موفق شد فرانسه، یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی این بازی‌ها را متوقف کند. هرچند زنان فرانسوی تلاش زیادی برای به ثمر رساندن گل داشتند اما در پایان مسابقه هیچ توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا دو تیم در نخستین مسابقه خود به یک امتیاز رضایت دهند. 

در این گروه دو تیم برزیل و پاناما هم حضور دارند که فردا، دوشنبه با یکدیگر بازی خواهند کرد. 

آخرین بازی روز چهارم اما از گروه G و با دیدار دو تیم سوئد و آفریقای جنوبی انجام شد. زنان آفریقایی که همان اوایل بازی توانستند دروازه حریف خود را باز کنند و در پایان ۴۵ دقیقه نیمه نخست هم پیروز به رختکن رفتند. اما سوئدی‌ها در نیمه مربیان بازگشت خوبی به زمین داشتند و با به ثمر رساندن دو گل در دقایق ۶۵ و ۹۰ توانستند به شکلی دراماتیک از شکست پیروزی ساختند و از نخستین بازی خود سه امتیاز شیرین دشت کردند. 

در این گروه سخت دو تیم زنان آرژانتین و ایتالیا نیز حضور دارند که مسابقه این دو قرار است فردا برگزار شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بازی‌های جام جهانی زنان ۲۰۲۳ که برای نخستین بار با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود و در پایان مرحله گروهی دو تیم برتر گروه‌های هشت گانه به مرحله بعدی راه پیدا می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رکورد تازه؛ آمریکا برای چهارمین بار قهرمان جام جهانی زنان شد

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد