ثبت رکورد تازه؛ آمریکا برای چهارمین بار قهرمان جام جهانی زنان شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ثبت رکورد تازه؛ آمریکا برای چهارمین بار قهرمان جام جهانی زنان شد
کپی رایت  عکس از رویترز

تیم فوتبال زنان آمریکا با شکست هلند در مسابقه نهایی جام جهانی فوتبال زنان برای چهارمین بار قهرمان جهان شد.

مسابقه فینال جام جهانی زنان در سال ۲۰۱۹ عصر روز یکشنبه و در ورزشگاه شهر لیون فرانسه میان دو تیم آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی و هلند که برای نخستین بار به جمع چهار تیم برتر جام جهانی راه یافته، برگزار شد.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید اما نیمه دوم این بازی با حملات پرشُمار آمریکا همراه بود که در دقیقه ۶۱ این تیم را صاحب یک ضربه پنالتی کرد.

در پی وقوع خطا بر روی الکس مورگان، داور با استفاده از ویدئو چک یک ضربه پنالتی به سود آمریکا اعلام کرد. «مگان رپینو» با به ثمر رساندن این پنالتی تیم آمریکا را پیش انداخت. این ششمین گل کاپیتان تیم ملی آمریکا در این رقابت‌ها بود و کفش و توپ طلای این مسابقات را برای او به ارمغان آورد.

عکس از رویترز

۸ دقیقه بعد نیز «رُز لاول» موفق شد پس از فریب مدافعان تیم هلند، با نواختن یک ضربه شوت به کنج دروازه حریف، دومین گل آمریکا را به ثمر برساند.

عکس از رویترز

این نتیجه تا پایان بازی حفظ شد تا تیم زنان آمریکا برای چهارمین بار قهرمانی خود در جام جهانی را جشن بگیرد. تیم هلند نیز موفق شد تا به نخستین عنوان نایب قهرمانی خود دست یابد.

عکس از رویترز

در مسابقه رده‌بندی نیز روز شنبه تیم زنان سوئد موفق شد با شکست انگلستان در جایگاه سوم جهان قرار گیرد.

آمریکا پیشتر در سال‌های ۱۹۹۱، ۱۹۹۹ و ۲۰۱۵ قهرمان جام جهانی شده بود. این تیم در سال ۲۰۱۱ نیز به مقام دوم دست یافته بود و در سال‌های ۱۹۹۵، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ نیز صاحب عنوان سوم شده بود.

پس از آمریکا، تیم زنان آلمان با کسب دو مقام قهرمانی، یک نایب قهرمانی و دو مقام چهارمی پر افتخارترین تیم ملی زنان جهان محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: