شهرداری نیویورک به بازداشت‌شدگان اعتراضات جورج فلوید ۱۳ میلیون دلار پرداخت‌ می‌کند

تظاهرات در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید
تظاهرات در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهرداری نیویورک با پرداخت ۱۳ میلیون دلار به صدها نفری که در جریان تظاهرات اعتراض به کشته شدن جورج فلوید در سال ۲۰۲۰ بازداشت شدند موافقت کرده است. این بزرگترین غرامت جمعی است که تاکنون به معترضان در ایالات متحده پرداخت می‌شود.

آگهی

تظاهرات در شهر نیویورک و سراسر آمریکا به دنبال کشته شدن فلوید در تاریخ ۲۵ مه ۲۰۲۰ میلادی صورت گرفت. فلوید مرد سیاه پوست غیرمسلحی بود که توسط یک مامور پلیس، زمانی که با پا روی گردن او حدود ۹ دقیقه فشار می‌آورد کشته شد. او در آن حالت جلوی دوربین موبایل یکی از رهگذران فریاد کمک سر می‌داد و می‌گفت که نمی‌تواند نفس بکشد.

طبق اعلام وکلای شاکیان، شهرداری نیویورک روز چهارشنبه موافقت کرد که به هر یک از ۱۳۰۰ معترض که از سوی نیروهای پلیس نیویورک در جریان اعتراض‌های مختلف بین تاریخ ۲۸ مه تا ۴ ژوئن ۲۰۲۰ بازداشت شده بودند مبلغ ۹ هزار و ۹۵۰ دلار پرداخت کند.

با این حال افرادی که به اتهامات دیگر مانند تخریب اموال یا ایجاد آتش بازداشت شده‌ بودند از این غرامت مستثنی می‌شوند.  این موضوع نیازمند تایید قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده است.

پلیس نیویورک در بیانیه‌ای اعلام کرد که شیوه‌های متعددی را برای رسیدگی به اعتراض‌ها بهبود بخشیده است.

در این بیانیه آمده است: «شهرداری و پلیس نیویورک همچنان متعهد به تضمین امنیت عمومی و حفاظت از حق مردم برای بیان مسالمت آمیز هستند.»

اسناد دادگاه نشان می‌دهد که معترضان در ۱۸ مکان در معرض استفاده نادرست از اسپری فلفل، استفاده از قوه قهریه بیش از حد با باتوم و سایر تاکتیک‌های غیرقانونی قرار گرفته‌اند.

در یک توافق جداگانه در ماه مارس، شهرداری نیویورک موافقت کرد که حدود هفت میلیون دلار به بیش از ۳۰۰ نفری که در تظاهرات ۴ ژوئن ۲۰۲۰ حضور داشتند و بازداشت شده بودند بپردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد

مامور پلیسی که جورج فلوید را به قتل رساند به ۲۲ سال و نیم زندان محکوم شد

تصاویری از مراسم سالگرد کشته شدن جورج فلوید در شهر مینیاپولیس