ایلان ماسک از بحران نقدینگی و بار سنگین بدهی‌های توییتر پرده برداشت

ایلان ماسک
ایلان ماسک Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک روز شنبه فاش کرد که توییتر به دلیل کاهش ۵۰ درصدی درآمد تبلیغات و «بار سنگین بدهی‌ها» با کاهش دارایی‌های نقدی یا جریان نقدی منفی مواجه شده است.

مالک میلیاردر شبکه اجتماعی توییتر روز شنبه در پاسخ به توصیه‌های تجاری یکی از دنبال‌کنندگانش، نوشت: «پیش از انجام هر کاری محتاج دستیابی به تراز مالی مثبت هستیم.»

آگهی

این در حالی است که آقای ماسک حدود دو ماه پیش در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی مدعی شده بود که آگهی دهندگان قدیمی دوباره همکاری خود را با توییتر آغاز کرده‌اند؛ آگهی دهندگانی که خبرها از قطع همکاری آنها با توییتر به دلیل نگرانی از تعدیل محتوای توییت‌ها، اخراج گسترده نیروی کار و عدم اطمینان عمومی نسبت به موفقیت‌های آتی این شبکه اجتماعی حکایت داشت. 

نیویورک تایمز هم با انتشار گزارشی اعلام کرده که درآمد تبلیغاتی توییتر در ایالات متحده در فاصله پنج هفته نخست آوریل تا هفته اول ماه مه ۵۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. سی‌ان‌ان نیز گزارش داده که تنها ۴۳ درصد از هزار آگهی دهنده برتر به توییتر در سپتامبر گذشته، ماه پیش از تصاحب این شرکت توسط ماسک، تا آوریل همچنان با این پلتفرم همکاری می‌کرده‌اند. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

در چنین شرایطی، شرکت متا با راه‌اندازی رقیبی به نام تردز برای توییتر، طی کمتر از یک هفته موفق شد تا بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر را در سراسر جهان به غیر از اتحادیه اروپا جذب کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر دیگری در ایکس؛ ایلان ماسک قصد دارد انتشار همزمان تیتر و پیوند مطالب خبری را پولی کند

از مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ چه می‌دانیم؟

در جستجوی پلتفرم‌های اجتماعی جدید؛ چه جایگزین‌هایی برای شبکه توییتر وجود دارد؟