از مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ چه می‌دانیم؟

مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ
مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارک زاکربرگ، مدیر‌عامل و بنیان‌گذار پلتفرم متا در پستی در حساب تردز خود تاریخ پیشنهادیش برای مبارزه در قفس با ایلان ماسک، مدیرعامل ایکس (توئیتر سابق) را ۲۶ اوت اعلام کرد اما گفت که نسبت به برگزاری این مسابقه «چشمش آب نمی‌خورد.»

آگهی

پست آقای زاکربرگ در جواب پست آقای ماسک در شبکه اجتماعی ایکس مبنی بر آمادگیش برای مبارزه بود. آقای ماسک گفته بود: «هر روز وزنه می‌زنم تا برای مبارزه آماده باشم. وقت تمرین ندارم و به همین خاطر وزنه‌ها را با خود به سر کار آوردم.» 

آقای ماسک به تاریخ پیشنهادی مارک زاکربرگ هنوز جوابی نداده است.

پیش‌تر ایلان‌ ماسک در پستی در حساب ایکس (توئیتر سابق) خود اعلام کرده بود که این مسابقه به صورت زنده از شبکه اجتماعی ایکس پخش خواهد شد و همه عوایدش به خیریه اختصاص خواهد یافت. آقای زاکربرگ هم در جواب او در حساب تردز خود گفته بود: «بهتر نیست از پلتفرم قابل اعتمادتری استفاده کنیم که به‌واقع بتواند برای امور خیریه پول جمع کند؟»

ماجرا از کجا شروع شد؟

ایلان ماسک و مارک زاکربرگ از ماه ژوئیه و آغاز فعالیت تردز به رقبای مستقیم یکدیگر بدل شدند. پیش‌تر در ۲۱ ژوئن و با انتشار خبرهایی مبنی بر قصد متا بر راه‌اندازی این شبکه اجتماعی جدید آقای ماسک در توییتی اعلام کرده بود که حاضر است با مارک زاکربرگ در قفس مبارزه کند. در پاسخ به این توییت ماسک، آقای زاکربرگ هم در یک استوری اینستاگرامی با انتشار تصویری از توییت ماسک، نوشت: «آدرس را برایم بفرست.»

Instagram
استوری مارک زاکربرگInstagram

آقای ماسک هم در پاسخ به استوری مارک زاکربرگ اوکتاگون در لاس‌وگاس نوادا، قفس مبارزه رقابت‌های قهرمانی هنرهای رزمی ترکیبی را در توئیتی اعلام کرد. 

از آن زمان به بعد این مدام برای یکدیگر «رجزخوانی» کردند و مطالبی راجع به آماده‌سازی خود برای مبارزه و تکنیک‌هایی که در آن بکار خواهند گرفت در حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کردند. 

آقای زاکربرگ که پیشینه‌ای در ورزش رزمی جوریتسو دارد، تمرینات خود را زیر نظر دیو کاماریلو، مربی جوریتسوی خود آغاز کرد.

آقای ماسک روز دوشنبه ۷ اوت با انتشار ویدیویی از رقابت‌های کشتی حرفه‌ای نوشت: «سبک مبارزه من مثل ورزشکاران کشتی حرفه‌ای است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک از بحران نقدینگی و بار سنگین بدهی‌های توییتر پرده برداشت

مارک زاکربرگ در یک روز ۲۹ میلیارد دلار از دست داد

فاجعه‌بارترین سوانح فروریختن پل در ایالات متحده بر اثر برخورد کشتی‌‌ها