افشاگری‌های تلخ دله‌ آلی؛ از آزار جنسی در کودکی تا بازپروریِ دوران اعتیاد

دله آلی هافبک سابق تاتنهام
دله آلی هافبک سابق تاتنهام Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دله آلی، ستاره سابق تاتنهام و تیم ملی انگلیس برای نخستین بار ناگفته‌هایی از دوران سخت و پرتلاطم کودکی و عواقب دامنه‌دار آن را در قالب گفتگویی با فوتبالدوستان کشورش در میان گذاشت.

آگهی

وی روز پنجشنبه در گفتگویی با گری نویل در برنامه پادکستی «اورلپ» از اعتیاد به قرص‌های خواب آور سخن گفت که مدت‌ها درگیر آن بوده و به تازگی دوران بازپروری برای رهایی از این وابستگی را پشت سر گذاشته است.

هافبک سابق تاتنهام که به نظر می‌آید به سختی با جدایی از باشگاه تاتنهام کنار آمده در این گفتگو فاش می‌کند که مصرف داروهای خواب آور تلاشی برای تسکین آلام و آسیب‌های روحی ناشی از سواستفاده جنسی از وی در دوران کودکی بوده است.

هافبک اورتون که زمانی یکی از درخشان‌ترین استعدادهای فوتبال انگلیس به شمار می‌رفت در این برنامه همچنین فاش می‌کند که در سن هشت سالگی تجربه تلخ فروش مواد مخدر را پشت سر گذاشته بود.

زندگی دله الی اما پس از این دوران،‌ بواسطه فرزندخواندگی و راهیابی به یک خانواده جدید در سن ۱۲ سالگی متحول می‌شود.

آلی در سن ۲۷ سالگی زیر نظر مائوریسیو پوچتینو در تاتنهام درخشید و به شهرت رسید؛ او خیلی زود به یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی انگلیس تبدیل شد و با سه‌شیرها به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ راه یافت.

دوران حرفه‌ای او در میادین فوتبال طی سال‌های روندی رو به افول را طی کرده است؛ دله‌آلی پس از جدایی از تاتنهام به اورتون پیوست و فصل گذشته به صورت قرضی از این تیم راهی بشیکتاش شد که در این تیم نیز بارها به دلیل عملکرد ضعیف از سوی هواداران هو شد.

با این حال، دله‌ آلی توضیح داد که چگونه تلاش کرده با سختی‌هایی که ریشه در آسیب های دوران کودکی او داشته، دست و پنجه نرم کند.

آلی در این مصاحه می‌گوید: «در شش سالگی توسط دوست مادرم که زیاد به خانه ما رفت‌ و آمد داشت مورد آزار و اذیت قرار گرفتم. مادرم الکلی بود.»

ستاره سابق تاتنهام سپس ابراز امیدواری می‌کند که با سخن گفتن از این دوران دشوار بتواند به دیگر افرادی که مورد سوء استفاده مشابه قرار گرفته‌اند، کمک کند.

بازیکن اورتون می‌گوید که یک دوره بازپروری شش هفته‌ای را با هدف رهایی از وابستگی به قرص‌های خواب آور طی کرده که خیلی به احیای اشتیاق وی برای بازگرداندن فوتبالش به مسیر اصلی کمک کرده است.

دله آلی در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که استفاده از قرص‌های خواب‌آور و اعتیاد به آن به شکل گسترده‌ای در فوتبال رواج دارد؛ به گفته این فوتبالیست بریتانیایی بازیکنان اغلب قبل و بعد از مسابقات از چنین قرص‌هایی استفاده می‌کنند.

او می‌گوید: «من به قرص‌های خواب معتاد شدم و احتمالاً این مشکل منِ تنها نبود، بلکه فکر می‌کنم بیشتر از آنچه مردم فکر می‌کنند در قوتبال رواج دارد.»

به گفته دله آلی: خوردن یک قرص خواب و آماده شدن برای روز بعد خوب است، اما وقتی مثل من دچار آسیب‌های روحی باشید رو آوردن به این روش می‌تواند اثر معکوس داشته باشد، زیرا بیشتر برای حل مشکلاتتان به کار گرفته خواهد شد.

دله آلی همچنین دوران بهبودی پس از بازپروری را طی می‌کند؛ باشگاه اورتون اعلام کرده است که او پیش از آغاز فصل جدید در ماه آینده، روی سلامت روحی و جسمی خود تمرکز خواهد کرد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رپر سرشناس آمریکایی به مشارکت در تجاوز جنسی گروهی متهم شد

میلیون‌ها کودک اروپایی از نوعی خشونت‌جنسی رنج می‌برند؛ محدودیت سنی برای تسلیم شکایت چقدر است؟

ستاره تنیس چین سیاستمدار عالیرتبه حزب کمونیست را به آزار جنسی متهم کرد