Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه فروش ابزار آتش‌بازی هوایی را در آستانه روز جشن ملی ممنوع کرد

آتش‌بازی در پاریس (عکس از آرشیو)
آتش‌بازی در پاریس (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه روز یکشنبه «فروش، حمل، انتقال و استفاده» از ابزار آتش‌بازی هوایی را در آستانه روز جشن ملی این کشور ممنوع کرد.

آگهی

ابزار آتش‌بازی هوایی در جریان ناآرامی‌های اخیر در شهرهای مختلف فرانسه از سوی جوانان معترض علیه ماموران پلیس مورد استفاده قرار گرفته بود. بنا به دستورالعمل منتشرشده از سوی دولت فرانسه فروش و استفاده از ابزار آتش‌بازی هوایی تنها تا روز شنبه آینده یعنی یک روز پس از روز جشن ملی این کشور (۱۴ ژوئیه) ممنوع خواهد بود. 

مقام‌های فرانسه نگران هستند که همزمان با روز ۱۴ ژوئیه بار دیگر شهرهای این کشور صحنه اعتراض نوجوانان و جوانان و غارت فروشگاه‌ها شود. 

الیزابت بورن، نخست‌وزیر فرانسه وعده داده است که تدابیر امنیتی گسترده‌ای برای حفظ نظم عمومی طی روزهای آینده اتخاذ خواهد شد. دولت فرانسه در دوره اوج ناآرامی‌های شهری اخیر ۴۵ هزار نیروی پلیس و ژاندارمری را بسیج کرده بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ماموران پلیس فرانسه طی روزهای گذشته ضمن تشدید مقابله با نقل و انتقال ابزارهای آتش‌بازی هوایی دست به توقیف این مواد زدند. 

استفاده از بازار آتش‌بازی هوایی در فرانسه برای مقابله ماموران پلیس، حمله به ساختمان‌ها و خودروها طی سال‌های گذشته افزایش یافته است.  

در اغلب شهرهای فرانسه هر سال همزمان با جشن روز ملی این کشور مراسم آتش‌بازی هوایی برگزار می‌شود. بنا به تصمیم دولت فرانسه ممنوعیت اعمال شده شامل شهرداری‌ها و افرادی که به طور حرفه‌ای از ابزار آتش‌بازی هوایی استفاده می‌کنند نخواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک هفته شورش و غارت؛ حدود و اختیارات قانونی پلیس فرانسه از رصد و شنود تا قویه قهریه تا کجاست؟

خسارت و خشونت بزبان آمار؛ یک هفته شورش و غارت با فرانسه چه کرد؟

راستگرایان افراطی فرانسه برای پلیسی که نوجوان الجزایری‌تبار را کشت ۱.۶ میلیون یورو جمع‌آوری کردند