تحقیقات پرونده «آدم‌ربایی»؛ پلیس قضایی فرانسه منزل مسکونی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ ژرمن را بازرسی کرد

ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاری‌سن ژرمن
ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاری‌سن ژرمن Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منزل مسکونی رئیس باشگاه پاری‌سن ژرمن روز چهارشنبه در پی تحقیقات مرتبط با یک پرونده آدم‌ربایی در قطر توسط ماموران پلیس قضایی فرانسه بازرسی شد.

آگهی

یک منبع آگاه در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت که این اقدام در چارچوب تحقیقات مربوط به اتهامات «آدم‌ربایی، حبس و شکنجه» یک لابی‌گر دو تابعیتی فرانسوی-مصری در قطرصورت گرفته است.

سخنگوی ناصر الخلیفی،‌ رئیس باشگاه پاری سن ژرمن در واکنش به این موضوع گفت: «قاضی رسیدگی کننده به این پرونده خواستار اطلاعات تکمیلی شده و نیز درخواست دسترسی کرده بود که به طور کامل در این خصوص با ماموران قضایی همکاری به عمل آمد.»

این در حالیست که یکی از وکلای ناصر الخلیفی حاضر به اظهار نظردر باره جزئیات بیشتر ماجرا در این مرحله از تحقیقات پرونده نشد.

بازرسی از منزل مسکونی رئیس باشگاه پاری‌سن ژرمن توسط ماموران پلیس قضایی فرانسه و در چارچوب تحقیقات مرتبط با پرونده شکایت طیب بن عبدالرحمن، لابی‌گر ۴۲ ساله فرانسوی-مصری انجام شده است.

آقای عبدالرحمن در این شکایت مدعی شده است که ژانویه سال ۲۰۲۰ سه ماه پس از استقرار در قطر به منظور انجام ماموریت لابی‌گری بازداشت شده بود.

او مدعی است که به مدت شش ماه تحت حبس و بازجویی افسران پلیس محلی در قطر قرار گرفته است؛ به گفته این لابی‌گر فرانسوی-مصری، بخشی از بازجویی‌ها به اسنادی که در اختیار وی بوده و به طور بالقوه برای ناصر الخلیفی مخاطره‌آمیز به شمار می‌رفته، مربوط بوده است.

شاکی این پرونده همچنین مدعی است که در قطر تحت حبس خانگی قرار گرفته و پس از امضای پروتکلی محرمانه و دادن تعهد برای فاش نکردن اسنادی که در اختیار داشته، اجازه خروج از قطر را دریافت کرده است.

هفته گذشته، تالار شهرداری ناحیه ۷ پاریس که ریاست آنرا رشیدا داتی،‌ وزیر سابق کابینه سارکوزی برعهده دارد و همچنین دفاتر چند وکیل نزدیک به رئیس باشگاه پاری‌سن ژرمن در ارتباط با تحقیقات این پرونده مورد بازرسی و تفتیش قرار گرفته بود.

وکلای ناصر الخلیفی، رئیس و مالک باشگاه پاریسی ماه آوریل اعلام کرده بودند که قصد دارند علیه این لابی گر شکایت کنند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان حضور مسی در پاریس؛ هواداران «پاری سن ژرمن» ستاره آرژانتینی را هو کردند

اشرف حکیمی ستاره تیم ملی مراکش و باشگاه پاری سن ژرمن به اتهام تجاوز جنسی تحت تعقیب قرارگرفت

لئوناردو مدیر ورزشی پاری سن ژرمن شایعه توافق با زین‌الدین زیدان را تکذیب کرد