Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کشف احتمالی «بقایای انسانی» از قطعات لاشه زیردریایی تایتان

بقایای زیردریایی تایتان
بقایای زیردریایی تایتان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گارد ساحلی ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۹ ژوئن (۸ تیر) اعلام کرد که «بقایای انسانی احتمالی» را در لاشه زیردریایی تایتان در بستر دریا پیدا کرده است.

آگهی

مقامات مسئول در آمریکا می‌گویند پنج عدد از قطعات تکه‌تکه‌شده زیردریایی تایتان، که حدود ده روز پیش در ۱۸ ژوئن در اعماق آب مچاله شد، به بندر ساحلی سنت جانز کانادا منتقل شده است.

هیأت تحقیقات دریایی گارد ساحلی (MBI) شواهد را برای تجزیه و تحلیل و آزمایش بیشتر به بندری در ایالات متحده منتقل خواهد کرد و کارشناسان پزشکی آمریکا تجزیه و تحلیل رسمی بقایای انسانی احتمالی را انجام خواهند داد.

کاپیتان جیسون نوبائر، رئیس این هیأت در بیانیه‌ای گفت تحقیق برای یافتن علت مچاله‌ شدن تایتان به منظور اطمینان از عدم تکرار تراژدی مشابه انجام می‌شود.

تمامی ۵ سرنشین این زیردریایی روز ۱۸ ژوئن پس از حادثه‌ای که علت آن هنوز معلوم نیست در عمق ۳ هزار و ۸۰۰ متری دریا در شمال اقیانوس اطلس جان خود را از دست دادند. مقامات در ابتدا در مورد احتمال پیدا شدن اجساد تردید داشتند.

گارد ساحلی می‌گوید پنج قطعه اصلی زیردریایی، شامل دم مخروطی‌شکل آن را در یک میدان بزرگ زباله در فاصله حدود ۵۰۰ متری از دماغه تایتانیک پیدا کرده است. 

ماموریت بازیابی، به کمک کشتی کانادایی «هوریزون آرکتیک» انجام شده و گارد ساحلی در بیانیه‌ای اعلام کرد که تیم جستجو عملیات ده روزه خود را تکمیل کرده و در حال بازگشت به پایگاه است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زیردریایی ۶.۵ متری تایتان که از جنس فیبر کربن و تیتانیوم ساخته شده بود، سفر خود به اعماق اقیانوس اطلس را روز یکشنبه ۱۸ ژوئن آغاز کرد. 

اما کمتر از دو ساعت بعد از آغاز سفر تماس خود را با سطح از دست داد و شرکت خصوصی آمریکایی «اوشن‌گیت اکسپدیشنز» که مالک و اوپراتور این زیردریایی محسوب می‌شود، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمی تواند با زیردریایی اکتشافی خود ارتباط برقرار کند.

در ابتدا گمان می‌رفت که خدمه زنده باشند و جستجو با هواپیما و کشتی برای یافتن آن‌ها با توجه به ذخیره اکسیژن که تنها برای ۹۴ ساعت کفایت می‌کرد آغاز شد، اما سرانجام مقامات اعلام کردند لاشه این زیردریایی را که بر اثر فشار آب از درون مچاله شده، در قعر دریا پیدا کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میکروفون‌های مخفی نیروی دریایی آمریکا صدای انفجار تایتان را شناسایی کرده بودند

از ماجرای زیردریایی ناپدید شده گردشگران تایتانیک چه می‌دانیم؟

دو رسانه آمریکایی: ترامپ اسرار محرمانه زیردریایی‌های هسته‌ای را لو داده است