Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یازدهمین بسته تحریمی اروپا علیه روسیه؛ ۴ شرکت ایرانی برای تولید و ارسال پهپاد تحریم شدند

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای اتحادیه اروپا روز جمعه از تصویب یازدهمین بسته تحریمی و محدودیت‌های در نظر گرفته شده علیه اقتصاد روسیه و نهادهای خارجی دور زننده تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور خبر داد.

آگهی

در این دور از تحریم‌ها چهار شرکت ایرانی نیز به دلیل دست داشتن در ارسال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه هدف قرار گرفته‌اند.

شورای اتحادیه اروپا محدودیت‌ها و مجازات‌های تازه اعمال شده را در راستای تقویت تحریم‌های پیشین علیه مسکو به منظور کاستن از قدرت ماشین جنگی ولادیمیر پوتین و کاهش درآمد‌های این کشور اعمال کرده است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص مدعی شد که تحریم‌های اعمال شده تاکنون خسارات زیادی به اقتصاد روسیه وارد کرده و از توانایی کرملین برای تامین مالی تجاوز ارتش این کشور به خاک اوکراین تا حد زیادی کاسته است.

آقای بورل ضمن اشاره به بسته تحریمی تصویب شده در روز جمعه تاکید کرد که اتحادیه اروپا با در پیش گرفتن تدابیری برای مقابله با دور زدن تحریم‌ها، روسیه را برای دسترسی به منابعی که در ادامه تهاجم نظامی غیرقانونی خود به اوکراین به آن نیاز دارد، در تنگنا قرار خواهد داد.

اتحادیه اروپا همچنین به منظور مقابله با دور زدن فزاینده تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، بنا دارد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه با کشورهای ثالث را تقویت کند.

در بیانیه شورای اتحادیه اروپا آمده است: «تنها در مواردی که این همکاری نتایج مورد نظر را به همراه نداشته باشد، اتحادیه اروپا اقدامات سریع، متناسب و هدفمند را انجام خواهد داد.»

به گفته شورای اروپا، پس از آنکه چنین اقداماتی علیه افراد و نهاد‌های دور زننده تحریم‌ها اعمال شد، گفتگوهایی سازنده با کشورهای ثالث مورد نظر در پیش گرفته خواهد شد.

بر اساس محدودیت‌هایی که از روز جمعه ۲۳ ژوئن با هدف به حداقل رساندن خطر دور زدن تحریم‌ها اعمال شده، ترانزیت کالا و فناوری‌های بیشتری از طریق خاک روسیه که ممکن است به پیشرفت نظامی و فناوری یا توسعه بخش دفاعی یا امنیتی این کشور کمک کند، ممنوع اعلام شده است.

شورای اتحادیه اروپا در این راستا، ۸۷ سازمان و شرکت دیگر را به فهرست نهادهایی اضافه کرده که از جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین حمایت نظامی و صنعتی کرده‌اند. این نهاد‌ها مشمول محدودیت‌های صادراتی شدیدتر در خصوص کالاها و فناوری‌های دوسویه خواهند بود.

این فهرست شامل چهار شرکت ایرانی تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) و ارسال آنها به روسیه می‌شود.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

 نهادهایی از کشور‌های ثالث دیگر که محدودیت‌های تجاری اعمال شده را دور زده‌اند و برخی نهادهای روسی که در توسعه، تولید و تامین قطعات الکترونیکی ارتش این کشور نقش داشته‌اند نیز مشمول این تحریم‌ها شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه مصادره و خودمانی‌سازی شرکت‌های غربی در روسیه؛ دنون فرانسه به برادرزاده «عزیز» رهبر چچن رسید

تحریم‌های جدید بریتانیا؛ جیمز کِلِورلی: «جعبه‌ابزاری» است و بکار بسته شدن آن بر عهده رژیم ایران است

آمریکا چگونه با نفوذ روسیه در مولداوی مقابله می‌کند؟