Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بنیامین نتانیاهو: ما هم با برجام مخالف بودیم و هم با «توافق کوچک» مطرح شده اخیر با ایران مخالفیم

بنیامین نتانیاهو
بنیامین نتانیاهو Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه هشدار داد که توافق جدید با ایران مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای نمی‌شود.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه هشدار داد که توافق جدید با ایران مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای نمی‌شود.

وی در جلسه هفتگی کابینه اسرائیل گفت: «نخستین ماموریت ما جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران است. ما بارها و بارها به دوستان آمریکایی خود گفته‌ایم و امروز نیز تکرار می‌کنیم که مخالف توافق هستیم.» وی با اشاره به توافق سال ۲۰۱۵ با ایران گفت که این توافق راه را برای ایران به سمت بمب [هسته‌ای] هموار کرده است و صدها میلیون دلار آزاد شد.

وی با این حال درباره زمزمه‌ها درباره توافق‌های دیگر گفت: «ما همچنین به [آمریکایی‌ها] می‌گوییم که به نظر ما توافق‌های محدودتر که توافق کوچک نامیده می‌شود، در راستای هدف ما نیست و با آن نیز مخالفیم.»

نتانیاهو تاکید کرد که اسرائیل برای دفاع از خود در برابر «تجاوزات ایران» چه در پرونده هسته‌ای و چه درباره «تروریست‌های نیابتی‌اش» هر کاری که نیاز باشد انجام می‌دهد.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که یک مقام غربی چند روز پیش به رویترز گفته بود که هدف از توافق قریب الوقوع هسته‌ای بین ایالات متحده و ایران جلوگیری از حمله اسرائیل به ایران است.

این مقام گفته بود: «اگر ایرانی‌ها اشتباه محاسباتی کنند احتمالا پاسخ قوی اسرائیل چیزی است که ما می‌خواهیم از آن اجتناب کنیم.»

به گفته منابع دیپلماتیک متعدد در هفته‌های اخیر، ایالات متحده آمریکا و ایران به یکسری تفاهم‌های نانوشته نزدیک شده‌اند که به موجب آن آمریکا در ازای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌ها را کاهش می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمس الواعظین به یورونیوز: تقابل ایران و اسرائیل جدی‌تر شده و در جنگ‌ «اخلاق» وجود خارجی ندارد

واکنش اسرائیل به موشک «فتاح» سپاه: همیشه پاسخ بهتری برای مقابله داریم

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»