زلنسکی: آماده‌ایم عملیات آزادسازی سرزمین‌های تحت اشغال روسیه را آغاز کنیم

ولودیمیر زلنسکی
ولودیمیر زلنسکی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین می‌گوید ارتش این کشور آماده است تا ضدحمله برای باز پس‌گیری سرزمین‌های تحت اشغال روسیه را آغاز کند.

آگهی

آقای زلنسکی در مصاحبه با روزنامه وال‌استریت ژورنال که روز شنبه ۳ ژوئن منتشر شده، در این خصوص گفت: «ما قویا باور داریم که موفق خواهیم شد. نمی‌دانم چقدر طول می‌کشد و ما برای این کار راه‌های کاملا متفاوتی را پیش خواهیم گرفت اما این کار را انجام می‌دهیم و برای آن کاملا آماده هستیم.» 

کی‌یف امیدوار است که با حمله متقابل برای بازپس گیری قلمرو خود بتواند شرایط جنگ را تغییر داده و برخی از معادلات را به سود اوکراین رقم بزند. جنگی که از حدود ۱۵ ماه پیش و با تهاجم نظامی روسیه به دستور ولادیمیر پوتین، آغاز شده است. 

زلنسکی پیشتر و در ماه گذشته میلادی گفته بود که اوکراین باید منتظر باشد تا خودروهای زرهی بیشتری از سوی کشورهای غربی در اختیارش قرار گیرد و پس از آن حمله متقابل خود را کلید بزند. از ابتدای جنگ اوکراین آقای زلنکسی تلاش‌های بسیاری کرده تا کمک‌های نظامی و تسلیحاتی بیشتری از سوی کشورهای غربی دریافت کند. 

در حال حاضر روسیه بخش‌هایی از خاک اوکراین را در شرق  جنوب و همچنین جنوب شرقی این کشور در اختیار دارد. 

با رسیدن دوره تابستان و در پیش بودن آب و هوای نسبتا با ثبات، بسیاری از تحلیلگران قریب‌الوقوع بودن حمله متقابل اوکراین به ارتش روسیه سخن می‌گویند. در چند هفته گذشته در همین راستا اوکراین حملات خود را به انبارهای مهمات و مسیرهای لجستیکی روسیه افزایش داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ارتش اوکراین روز شنبه در یک گزارش روزانه اعلام کرد که مارینکا در منطقه دونتسک در شرق کانون نبردها بوده است. در این گزارش آمده است که نیروهای اوکراینی هر ۱۴ حمله نظامی روسیه را در آنجا دفع کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«سقوط باهموت اوکراین»؛ زلنسکی در ژاپن تلویحا تایید کرد؛ پوتین تبریک گفت

زلنسکی در نشست اتحادیه عرب صحنه نمایش را از اسد ربود

زلنسکی و اردوغان در استانبول با یکدیگر دیدار کردند