Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتشار ویدئوی خواستگاری در حافظیه شیراز؛ مدیر مجموعه بازداشت و مدیرکل میراث فرهنگی استان تعلیق شد

عکسی از ویدئوی منتشر شده از خواستگاری در حافظیه شیراز
عکسی از ویدئوی منتشر شده از خواستگاری در حافظیه شیراز Copyright شبکه های اجتماعی
Copyright شبکه های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گزارش رسانه‌های ایران مدیر مجموعه حافظیه شیراز بازداشت و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس پس از انتشار یک ویدئو تعلیق شد.

آگهی

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در جمع خبرنگاران این خواستگاری را «هجارشکنانه و خلاف شرع» توصیف کرد و گفت: «به هیچ وجه اجازه هنجارشکنی و رفتارهای خلاف شرع را در شیراز و استان فارس نخواهیم داد.»

وی معتقد است که این رفتارها به‌صورت «سازمان یافته» انجام می‌شود: « با عوامل و عناصری که به صورت سازمان یافته در صدد ترویج لاابالی گری و فساد هستند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.»

این اتفاق‌ها در پی انتشار ویدئویی از یک خواستگاری در حافظیه‌ شیراز رخ داده است. در این ویدئو مردی روبروی آرامگاه حافظ زانو می‌زند و از دختری که حجاب اجباری ندارد خواستگاری می‌کند. دختر درخواست مرد را قبول و این دو یکدیگر را در آغوش می‌گیرند. حاضرانی که در این محل هستند نیز سوت و دست می‌زنند و آهنگ «یار مبارک بادا» را می‌خوانند. 

استاندار فارس گفت: «در ماجرای حافظیه شیراز، بر اساس تصمیم مقامات قضایی، مدیر مجموعه حافظیه و دو نفری که رفتارهای خلاف شرع و هنجارشکنانه داشته اند، امروز تعیین تکلیف خواهند شد و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز تا مشخص شدن پرونده اجازه حضور در محیط اداری را نخواهد داشت.»

خبرگزاری برنا نیز مدعی شد که به دلیل حجاب اختیاری مراجعه کنندگان به حافظیه این مجموعه کارت قرمز دریافت کرده است. 

پس از اعتراضات سال گذشته ایران در پی جان باختن مهسا امینی در بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی، شمار زنانی که با وجود تهدیدها با حجاب اختیاری در اماکن عمومی حاضر می‌شوند زیاد شده است. با این حال نهادهای حکومتی اقدام به پلمپ برخی از مراکز مانند سینماها و مراکز خرید و ... به این بهانه کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زینب زمان بدون حجاب اجباری در مراسم خاکسپاری پدرش: صدای حسین زمان خواهم بود

نه به حجاب اجباری در «جنبش مهسا امینی»؛ بازیگرانی که بازداشت یا احضار شدند

گزارش سازمان ملل درباره ارتکاب «جنایت علیه بشریت» و مسئولیت مرگ مهسا امینی؛ پیامدها و واکنش‌ ایران